Dáni deklasovali Austráliu, hladký triumf obhajcu

Momentka zo zápasu Francúzsko - TuniskoMomentka zo zápasu Francúzsko - Tunisko Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Majstrovstvá sveta v hádzanej mužov majú za sebou kompletný prvý hrací deň. O jediné prekvapenie sa postarala Argentína v "slovenskej D-skupine", keď ukradla bod Kórejskej republike.

Obhajcovia titulu z Francúzska vstúpili do turnaja hladkou výhrou nad Tuniskom, o rekordný výsledok prvého kola sa postaralo Dánsko. Severania si poradili s hádzanárskym trpaslíkom z Austrálie vysoko 47:12 (rovnakým výsledkom zdolali tohto súpera na MS 2009 aj Slováci). Nečakala sa ani remíza Srbov s Alžírskom.

Úvodné vystúpenie Slovákov malo svoju kvalitu, dramatický náboj, no z pohľadu črtajúceho sa slovenského úspechu nedotiahnutý záver. Takmer dve tretiny zápasu Slováci s vysokým favoritom nielen že držali krok, ale miestami ho držali aj na gólový dištanc. V úvode druhého polčasu viedli zverenci Zoltána Heistera nad obhajcami bronzových medailí spred dvoch rokov 18:15 a v 45. min ešte poslednýkrát 23:22. Potom prišla zbytočná šnúra šiestich poľských gólov, ktorá rozhodla doteraz zrejme najkvalitnejší duel majstrovstiev sveta v prospech favorita.