Skvelý obrat Nitry v zápase proti Trenčínu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

NITRA - Domáci začali veľmi ustráchane, za čo ich "vojaci" v prvej tretine dvakrát potrestali. V 6. min dorazil vlastnú strelu Melichárek a ten istý hráč zvýšil o tri minúty neskôr po Pardavého prihrávke v presilovke na 2:0 pre hostí. V 16. min neuspel v nájazde domáci Čaládi a v závere prvej tretiny na opačnej strane ani Gašparovič. V druhej časti Nitrania zvýšili aktivitu a v 29. min sa dočkali odmeny.

omáš Chrenko využil zaváhanie obrancu Trenčína a zblízka znížil na 1:2. O chvíľu na to mali hostia k dispozícii 40-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no nevyužili ju. Po nej znovu pokračoval nápor domácich, ktorý vyústil do gólu v 36. min. Slovák ideálne našiel Samira Salijiho a bolo 2:2. V eufórii hrajúci domáci zakrátko pridali aj tretí gól.

V 37. min sa typickým spôsobom presadil Spilar, keď spomedzi kruhov po individuálnej akcii upravil na 3:2. Nitriansky nápor pokračoval aj v tretej časti. V 47. min využil presilovku M. Štefanka a keď o minútu upravil po samostatnom nájazde Korhoň na 5:2, brankár Dukly Kováč sa nechal vystriedať. Hostí však ani tento moment neprebral z hernej letargie. Naďalej sa dopúšťali viacerých chýb, ktoré domáci trestali.

V 51. min sa obranca Gabriš dostal až pred Hiadlovského, ktorého pokoril efektným blafákom - 6:2. Ďalší nitriansky gól mohol pridať Spilar, zblízka však neuspel. Hostia znížili v 55. min, keď sa v presilovke presadil skúsený Jánoš. Zápas ešte spestrila aj pästná výmena Fabiana s Kopeckým, v ktorej domáci hráč podčiarkol nitrianske víťazstvo.

HK Nitra - Dukla Trenčín 6:3 (0:2, 3:0, 3:1)
Góly: 29. T. Chrenko (Korhoň), 36. S. Saliji (M. Slovák), 37. Spilar (M. Štefanka), 47. M. Štefanka (H. Ručkay, Spilar), 48. Korhoň (Čaládi, T. Chrenko), 51. Gabriš (M. Slovák, Podstavek) - 6. Melichárek (Pardavý, Blatný), 9. Melichárek (Pardavý, Blatný), 55. Jánoš (Sekeráš, Blatný)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Fabian (Nitra) a P. Kopecký (Trenčín) 5 +DKZ za údery, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Gašparík - M. Novák, P. Šefčík, 2719 divákov

Nitra: M. Čiliak - Fabian, Rais, Gabriš, Hlavačka, Michal Novák, J. Polák, Ďurák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Štumpf, M. Slovák, S. Saliji - Korhoň, T. Chrenko, Čaládi - Hrnka, Uhnák, Podstavek

Trenčín: V. Kováč (48. T. Hiadlovský) - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Trefný, Martin Chovan, Bolf, S. Tomko, J. Jarábek - Pardavý, Blatný, T. Melichárek - Tybor, Gašparovič, Tvrdoň - Naurov, O. Ďuriš, Jaroš - M. Filo, P. Kopecký, Koložváry

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Zo začiatku to bol z našej strany vlažný výkon. Úvod nám nevyšiel, hoci sme mali šance. V druhej tretine sme lepšie korčuľovali, začali sme hrať aktívnejšie a otočili sme nepriaznivý stav. Chcem poďakovať hráčom aj fanúšikom."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Mali sme výborný vstup do zápasu, ujali sme sa vedenia. Z nepochopiteľných dôvodov vykorčuľovalo od druhej tretiny na ľad úplne iné mužstvo. Proti oduševnene hrajúcej Nitre sa nám to vypomstilo. Prístup niektorých jednotlivcov bol veľmi zlý."