Vo Winterbergu druhý titul pre Zubkova

Alexander ZubkovAlexander Zubkov Zdroj: SITA

WINTERBERG - Ruskí reprezentanti Alexander Zubkov s Alexejom Vojevodom si vybojovali v sobotňajšej súťaži dvojbobov v rámci 6. kola Svetového pohára v nemeckom Winterbergu prvenstvo a zároveň aj zlaté medaily z majstrovstiev Európy. Pre Zubkova je to v tejto disciplíne druhý triumf v tohtoročnej sezóne a tiež na kontinentálnom šampionáte v kariére. Premiérový titul získal pred troma rokmi v talianskej Cesane rovnako s brzdárom Vojevodom.

Len s ďalšími dvoma priečkami na stupni víťazov sa museli uspokojiť domáci bobisti. Strieborná pozícia patrila dvojici Thomas Florschütz - Kevin Kuske, ktorá si neudržala vedenie po prvej jazde a napokon zaostala o 14 stotín. Na 3. priečke skončili Karl Angerer s Alexom Mannom (+0,23). Švajčiarske dvojboby s posádkou Beat Hefti - Thomas Lamparter nedokázali nadviazať na svoje minulotýždňové víťazstvo zo SP v rakúskom Iglse, keď obsadili až 4. miesto (+0,34). Hefti zároveň nezopakoval svoj lanský triumf na ME v rovnakom stredisku.

Ani vo Winterbergu sa nepredstavil obhajca celkového triumfu z predchádzajúceho ročníka SP dvojbobov Ivo Rüegg zo Švajčiarska. Na štarte chýbali aj slovenskí bobisti. Pilot Milan Jagnešák si so ziskom 216 bodov pohoršil v hodnotení SP o tri stupienky na 20. post. Pozíciu lídra si upevnil Alexander Zubkov s 1238 bodmi. Druhý je Nemec Manuel Machata, ktorý skončil v sobotu až piaty a zaostáva o 51 bodov. Vo Winterbergu sú v nedeľu na programe ešte preteky štvorbobov.

Dvojboby mužov: 1. Alexander Zubkov, Alexej Vojevoda (Rus.) 1:52,21 min, 2. Thomas Florschütz, Kevin Kuske 1:52,35, 3. Karl Angerer, Alex Mann (všetci Nem.) 1:52,44, 4. Beat Hefti, Thomas Lamparter (Švajč.) 1:52,55, 5. Manuel Machata, Andreas Bredau (Nem.) 1:52,64

Poradie hodnotenia pilotov dvojbobov po 6. kole SP 2010/2011: 1. Alexander Zubkov (Rus.) 1238 bodov, 2. Manuel Machata (Nem.) 1187, 3. Simone Bertazzo (Tal.) 1107,...20. Milan Jagnešák (SR) 216