VIDEO Boston vyhral nad Lakers, Miami v Oklahome

Momentka zo zápasu LA Lakers - BostonMomentka zo zápasu LA Lakers - Boston Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Bostonu potvrdili v repríze minuloročného finále NBA v Los Angeles aktuálne lepšiu formu a Lakers zdolali 109:96. Kapitán hostí Paul Pierce nastrieľal 32 bodov a ofenzívu tímu dokonale riadil Rajon Rondo, ktorý si pripísal 16 asistencií.

"Vedeli sme, že na Lakers máme. Ubehali sme ich," skonštatoval Rondo. "Nešlo o odplatu za prehratý siedmy finálový duel. Napriek tomu to bol emotívny zápas. Je pekné vrátiť sa sem a zvíťaziť," doplnil spoluhráča Pierce.

Domáci líder Kobe Bryant prekročil v stretnutí hranicu 27 000 nastrieľaných bodov, vzhľadom na prehru sa však z tohto míľnika veľmi netešil. "Chlapci sú sklamaní a majú byť prečo. Proti top tímom vôbec nehráme dobre. Ak chceme obhájiť titul, musíme pridať. Iná cesta k úspechu nevedie," povedal Bryant.

Phoenix mal dobre rozohraný duel proti New Orleans, v závere sa však strachoval o výsledok. Suns ešte osemnásť sekúnd pred koncom viedli 104:96, hosťom však dovolili znížiť na rozdiel dvoch bodov a Chris Paul mohol trojkou zvrátiť duel na stranu Hornets.

Krídelníkovi Denveru Carmelovi Anthonymu nevyšiel súboj vo Philadelphii, premenil len tri z dvanástich pokusov z hry a celkovo nastrieľal 12 bodov. Domáci dokázali slabší deň hviezdy súpera dokonale využiť a zvíťazili 110:99.

Orlando si bez väčších problémov poradilo s Clevelandom 103:87. Dwight Howard zaznamenal 36. double-double už v prvom polčase a v poslednej štvrtine mohol oddychovať na lavičke.

"Odohrali sme skvelú prvú štvrtinu, no potom to bolo dosť vyrovnané. V niektorých okamihoch sme v defenzíve nehrali dosť poctivo," neskrýval kouč Stan Van Gundy čiastočnú nespokojnosť.

Miami zvíťazilo v Oklahome v kompletnej zostave 108:103. V prvom stretnutí po štvorzápasovej pauze sa na palubovke predstavil aj Chris Bosh, konto súpera zaťažil 20 bodmi. Kľúčový kôš však nezaznamenal nik z hviezdnej trojky, ale 22,2 sekundy pred klaksónom Eddie House.

Oklahoma City - Miami 103:108 (38:35, 23:29, 24:21, 18:23)
Najviac bodov: Durant 33 (10 doskokov), J. Green 22 (11 doskokov), Westbrook 21 (10 asistencií) - Wade 32, L. James 23 (13 asistencií), Bosh 20, 18 203 divákov

Los Angeles Lakers - Boston 96:109 (21:22, 33:28, 18:27, 24:32)

Najviac bodov: Bryant 41, Odom 15, P. Gasol 12 - Pierce 32, R. Allen 21, Garnett 18 (13 doskokov), 18 997 divákov

Orlando - Cleveland 103:87 (33:17, 23:26, 23:20, 24:24)
Najviac bodov: Anderson 23 (16 doskokov), D. Howard 20 (20 doskokov), Redick 17 - M. Harris 20, Samuels 16, Hollins 11, 18 846 divákov

Philadelphia - Denver 110:99 (32:34, 22:17, 28:21, 28:27)
Najviac bodov: Iguodala 24, T. Young 21, Brand 15 - Billups 27, J.R. Smith 23, Lawson, Nené a C. Anthony po 12, 15 612 divákov

New York - Detroit 124:106 (30:31, 30:31, 31:29, 33:15)
Najviac bodov: Stoudemire 33, Gallinari 29, Mozgov 23 (14 doskokov) - B. Gordon 35, Prince 16, Monroe 15 (17 doskokov), 19 763 divákov

Phoenix - New Orleans 104:102 (27:25, 26:28, 35:27, 16:22)
Najviac bodov: Gortat 25 (11 doskokov), Grant Hill 16, V. Carter 12 - Paul 26 (12 asistencií), David West 17, Ariza 16, 17 924 divákov

Golden State - Utah 96:81 (31:25, 18:20, 22:16, 25:20)
Najviac bodov: S. Curry 27, D. Wright 16, R. Williams 15 - A. Jefferson 16 (14 doskokov), Kirilenko 14, Millsap a R. Bell po 12, 18 187 divákov