VIDEO Zakopnutie Citizens, tri body pre Liverpool

Nikola Zigic oslavuje gól proti CitizensNikola Zigic oslavuje gól proti Citizens Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v stredajšom dueli 25. kola anglickej Premiership nad Stoke City 2:0.

"The Reds", za ktorých odohral celý zápas slovenský stopér Martin Škrtel, poslal do vedenia krátko po prestávke Raul Meireles, skóre spečatil v 79. minúte Luis Suarez.

Uruguajský kanonier sa vo svojej premiére v drese Liverpoolu po prestupe z Ajaxu Amsterdam zaskvel bravúrne a tak, ako od neho fanúšikovia a vedenie tímu po odchode Fernanda Torresa do Chelsea očakávajú - presným zásahom. Zverenci trénera Kennyho Dalglisha zaknihovali už 3. triumf v rade a v tabuľke sa šplhajú na miesta zaručujúce štart v budúcoročnej edícii európskych pohárov. Momentálne patrí Liverpoolu 7. priečka s dvojbodovým mankom na šiesty Sunderland.

Z posledného miesta sa vyškriabal West Ham United. "Kladivárom" sa to podarilo vďaka zisku troch bodov na pôde nováčika - Blackpool zdolali 3:1. V naháňačke o majstrovský titul stratil cenné body Manchester City, ktorý iba remizoval s Birminghamom City 2:2. Na vedúci Manchester United stráca jeho mestský rival osem bodov a odohral o zápas viac.

Birmingham City - Manchester City 2:2 (1:2)
Góly: 24. Žigič, 77. Gardner - 4. Tevez, 41. Kolarov

Blackburn Rovers - Tottenham Hotspur 0:1 (0:1)
Gól: 4. Crouch

Blackpool - West Ham United 1:3 (1:3)
Góly: 42. Adam - 24., 44. Obinna, 37. Keane

Bolton Wanderers - Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0)
Gól: 90.+2 Sturridge