VIDEO Netradičná bitka brankárov, víťazom Johnson

Brent Johnson a Rick DiPietroBrent Johnson a Rick DiPietro Zdroj: internet

PITTSBURGH - O čisté konto v štatistikách sa dobrovoľne pripravil brankár Pittsburghu Brent Johnson. Vďaka jeho 20 zákrokom vyhrali Penguins nad NY Islanders 3:0, v poslednej minúte sa však Johnson zapojil do bitky so svojím náprotivkom Rickom DiPietrom a predčasne putoval pod sprchy. Záverečných sedemnásť sekúnd tak musel dochytať Marc-Andre Fleury.

Potom, čo pri bránke Islanders došlo k hromadnej potýčke, prekorčuloval Johnson celé klzisko, odhodil lapačku s vyrážačkou a pustil sa do bitky s DiPietrom. Súboj gólmanov však trval len pár sekúnd, Johnson sa raz napriahol a výborne umiestnenou ranou, za ktorú by sa nehanbil ani Kličko, poslal DiPietra k zemi.

"V nižších súťažiach a ešte ako junior som sa pobil niekoľkokrát, ale v NHL to bolo prvýkrát. Túžil som po tom už dávno, asi je to výsledok nejakej frustrácie," uviedol Johnson, ktorý odchytal len tretie stretnutie od vianočnej prestávky.

DiPietro po zápase neskrýval svoju opuchnutú tvár. "Bola to bitka, také veci sa stávajú. On má proste dlhšie ruky," poznamenal.

• Zdroj: ČTK, športky, youtube