Beck dal Soedovi kanára, postúpil do štvrťfinále

Karol BeckKarol Beck Zdroj: SITA

JOHANNESBURG - Slovenský tenista Karol Beck postúpil do štvrťfinále na turnaji ATP World Tour 250 SA Tennis Open v juhoafrickom Johannesburgu. Beck si vo štvrtkovom súboji osemfinálového 2. kola poradil s Japoncom Go Soedom za 126 minút 3:6, 7:5, 6:0.

Slovenský tenista (100. v renkingu ATP) sa v stretnutí pomalšie rozbiehal, ale od stavu 5:5 v druhom sete už neprepustil o dva roky mladšiemu Japoncovi, 117. hráčovi rebríčka ATP, ani gem.

"Podmienky v Johannesburgu su ťažké. Je tu vysoká nadmorská výška a loptičky lietajú viac ako inde. V prvom sete som nehral v pohode, urobil som pár ľahkých chýb. Zlomovým momentom druhého setu i celého zápasu bol gem za stavu 4:4, v ktorom som odvrátil brejkbal. Odvtedy som začal lepšie servovať a mal som navrch aj pri výmenách od základnej čiary. Za stavu 6:5 som ho brejkol a tretí set už bol jasne v mojej réžii. Za stavu 4:0 súper rezignoval a zápas som bez problémov dotiahol do úspešného konca. Aj po strate prvého setu som vedel, že sa so Soedom dá hrať. Vyšlo mi pár úderov, chytil som sa a potom to už išlo," povedal Beck, ktorý chce ísť v Johannesburgu vo dvojhre ďalej ako do štvrťfinále. "Vo štvrťfinále nastúpim proti domácemu Andersonovi. Je to hráč, ktorý výborne podáva, v uplynulom roku urobil veľký skok vo svetovom rebríčku. Myslím si však, že v týchto podmienkach, aké vládnu v Johannesburgu, je zdolateľný. Určite pôjdem do toho zápasu s tým, že chcem vyhrať a postúpiť do semifinále," dodal Beck

Najbližším súperom súčasnej slovenskej mužskej jednotky Becka bude Kevin Anderson (JAR-4). Beck má za postup medzi osmičku najlepších istú prémiu 12 435 dolárov a 45 bodov do rebríčka.

Karol Beck (SR) - Go Soeda (Jap.) 3:6, 7:5, 6:0

• Zdroj: TASR, SITA