Beck sa s turnajom v Dubaji rozlúčil už v 1. kole

Karol BeckKarol Beck Zdroj: SITA

DUBAJ - Slovenský tenista Karol Beck prehral v stretnutí 1. kola na turnaji ATP World Tour 500 Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE s českým kvalifikantom Lukášom Rosolom za 89 minút 6:7 (2), 3:6.

V tajbrejkovom rozuzlení prvého setu, ktorý nepriniesol ani jednu príležitosť na prerazenie podania, Beck okamžite inkasoval minibrejk a posledným relatívne nádejným momentom z jeho strany bolo zníženie na 2:5. V druhej časti Slovák nezužitkoval brejkbal za stavu 1:1 a sám neodolal tretej hrozbe v šiestej hre.

"Určite to bol prijateľnejší súper ako nejaký nasadený hráč, ale z tých zápasov, čo som proti nemu dosiaľ absolvoval, zahral dnes podľa mňa najlepšie. Škoda toho, ale Rosol hral fakt dobre. Dá sa povedať, že bezchybne podával, nedával mi veľa šancí. Raz, možno dvakrát som sa na príjme dostal na tridsať a mal som aj jeden brejkbal, pri ňom on dobre zaservoval. Brejkol ma tak, že mi trikrát dobre zareturnoval. Počas celého zápasu si počínal dosť dobre aj zozadu. Ani ja som nehral až tak zle, ale nevyvíjal som dostatočný tlak pri mojom podaní. V poslednom čase sa s ním trošku trápim a bolo to vidieť aj teraz," povedal Karol Beck, ktorý začiatkom mesiaca referoval o problémoch s ramenom: "Síce som ho dnes necítil, ale neviem, či tie nedávne ťažkosti nemôžu mať nejaký negatívny vplyv. Zájdem na Slovensku za fyzioterapeutom, uvidíme."

Beck, 152. vo svetovom rebríčku, má síce v bilancii zo vzájomných duelov s Rosolom (155.) stále navrch, a to 3:2, ale ťahal za kratší koniec v oboch ostatných zápasoch. Z Dubaja si zverenec Ján Krošláka odnáša 20 bodov do renkingu za zvládnutie víkendovej dvojkolovej kvalifikácie a šek na 11 370 dolárov. Beck sa najbližšie predstaví na challengerových turnajoch vo francúzskom Cherbourgu a Sarajeve v Bosne a Hercegovine.

Lukáš Rosol (ČR) - Karol Beck (SR) 7:6 (2), 6:3