Beck opäť do finále dvojhry na challengeri v Sarajeve

Karol BeckKarol Beck Zdroj: SITA

SARAJEVO - Karol Beck obhájil svoju vlaňajšiu finálovú účasť na turnaji ATP Challenger Tour BH Telecom Indoors v Sarajeve v Bosne a Hercegovine (dotácia 30 000 eur, tvrdý povrch Taraflex v hale) a siaha po jubilejnom 10. titule s takouto hodnotou.

V sobotňajšom semifinále miestnej singlovej súťaže zvíťazil nad domácim držiteľom voľnej karty Mirzom Bašičom za 78 minút s prehľadom 6:3, 6:4.

V prvom sete Beck (133. vo svetovom rebríčku, bol už aj na 36. priečke) unikol brejkom na 4:2, a hoci vzápätí stratil podanie, v ôsmej hre sa mu podarilo znova získať súperov servis. Hneď na úvod druhej časti dosiahol favorit brejk, potvrdil na 2:0 a už si až do konca udržal kontrolu nad vývojom. Premenil premiérový mečbal, v predmetnej desiatej hre sa presadil na nulu. Devätnásťročného hostiteľa Bašiča (449.) prekonal v tomto dejisku aj minulý rok, vtedy 6:1, 6:3.

"Súper bol ľahší ako včera, najväčším súperom dnes boli diváci. Ja som však mal tiež podporu kamaráta, odohral som solídny zápas a bol som lepším hráčom. Som rád, že som znova vo finále," uviedol Karol Beck.

Minulý rok v Sportskom Centare Skenderija zverenec Jána Krošláka vo finále proti Édouardovi Rogerovi-Vasselinovi odstúpil za stavu 7:6 (5), 3:6, 0:1 pre problémy s pravým kolenom a následne takmer mesiac chýbal v súťažnom dianí. Francúzovi sa teraz revanšoval v piatkovom štvrťfinále.

Beck si v nedeľňajšom súboji o titul zmeria sily s postupujúcim zo zápasu Nicolas Mahut (Fr.-3) - Amer Delič (Bosna a Herc.). Už teraz má istotu 48 bodov do počítačového poradia a šeku na 2500 eur. Naposledy sa radoval z challengerového primátu v októbri 2010 v uzbeckom Taškente. S Mahutom má Beck skóre 2:3 a minulý týždeň naňho nestačil v semifinále v Cherbourgu (6:4, 4:6, 3:6). Nad Deličom zvíťazil už v sezóne 2004 v Indianapolise.

Karol Beck (SR) - Mirza Bašič (Bosna a Herc.) 6:3, 6:4 za 78 minút