VIDEO Košice zdolali Martin, víťazný gól Zálešáka

Víťazná radosť hráčov KošícVíťazná radosť hráčov Košíc Zdroj: TASR

KOŠICE - Po dlhom obliehaní martinskej bránky sa Košičania v 3. min dostali do vedenia po tom, ako Michel Miklík zblízka prekonal Dzubinu - 1:0. Homer potom pálil v presilovke, našiel dobre postaveného brankára, Jenčík mieril zblízka vedľa.

V 9. min po výbornej prihrávke Draveckého stačilo Andrašovskému nastaviť hokejku - 2:0. V 13. min sa Martin pokúšal o kontaktný gól v presilovke, ale Matejkov pokus Halász vyrazil. Tvrdá rana Frolíka skončila na Dzubinovej maske.

V úvode druhej tretiny sa Zálešák nepresadil ani na dvakrát počas presilovky. V 28. min Nátny vystrelil, Halász dobre zareagoval. V 29. min bol však už domáci brankár bezmocný, keď Themár zužitkoval ideálnu prihrávku od Markoviča - 2:1. Opätovné dvojgólové vedenie zabezpečil Košiciam Zálešák, ktorého pri presilovke našiel Kristek - 3:1. Appel mohol následne znížiť, ale Halász bleskovo vytasil svoju lapačku. Neprekonal ho ani Galamboš. Dzubina sa zasa vytiahol po strele domáceho útočníka Kristeka.

Košičania v tretej tretine kontrolovali vývoj, ale Martinčanom sa predsa podarilo zápas zdramatizovať, keď v 55. min v presilovke znížil na rozdiel jedniého gólu strelou spomedzi kruhov Velebný. Hostia si v závere vzali oddychový čas, ale Košičania ich už k ničomu nepustili. Martinčania 30 sekúnd pred treťou sirénou síce odvolali brankára, ale namiesto vyrovnania inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Kristeka.

HC Košice - MHC Mountfield Martin 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Michel Miklík (J. Tabaček, Martin Frolík), 9. Andrašovský (Dravecký), 33. Zálešák (Kristek, Michel Miklík), 60. Kristek (P. Bartoš) - 29. Themár (Markovič, Važan), 55. Velebný (Drgoň, Zeliska).
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, Smrek, 5174 divákov

Košice: Halász - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Huba, Šeda - Michel Miklík, Kristek, Andrašovský - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Jenčík, Zálešák, Fabuš - M. Baláž, Martin Frolík

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Stretnutie sme mali rozohrané dobre. Škoda, že v druhej tretine sme hrali komplikovane v koncovke. Súper to potrestal kontaktným gólom, ale v koncovke sme to umnou hrou dotiahli do víťazného konca."

Ladislav Spišiak (tréner MHC Mountfield): "Do Košíc sme cestovali s malou dušičkou. Máme viacerých zranených hráčov, a tak nastúpili viacerí mladí hráči z tímu prvoligovej Detvy. Začali sme ustráchane, dostali dva góly, ale v záverečnej tretine sme druhým gólom zápas zdramatizovali."

MHC Mountfield: Dzubina - Brcko, Hriňa, Matejka, I. Ďatelinka, A. Novotný, Drgoň, Velebný, Obuch - Themár, Markovič, Važan - Macejka, Galamboš, Appel - Rechtorík, Zeliska, Šišovský - Dírer, Učník, Nátny

• Zdroj: SITA, huste.tv