VIDEO Dvojgólový Frolík rozhodol o výhre Košíc

Košičania sa tešia z víťazstvaKošičania sa tešia z víťazstva Zdroj: SITA

KOŠICE - Košičania začali aktívne, pomohlo im aj vylúčenie Višňovského už v 15. sekunde zápasu. Gron sa v 2. min ocitol sám pred Lakosilom, ale ten svoj tím podržal. Fabušova tvrdá strela spomedzi kruhov našla len dobre postaveného skalického brankára.

V 3. min to skúšal z dobrej pozície Jurík, bránku však minul. Bekhend Konečného Hudáček reflexívne vyrazil. V 12. min sa však košický brankár musel červenať, z polovice ihriska ho bekhendovým oblúčikom prekonal Holovič. Hudáček potom vyrážal Jankovičov pokus a vzápätí aj Juríkov. V 15. min sa Dravecký dostal až pred Lakosila, puk mu prekĺzol za chrbát, ale skončil vedľa bránky. Domáci tím vyrovnal v 19. min po tom, ako Haščák zblízka poslal puk do bránky - 1:1.

Výbornú možnosť mal v úvode druhej tretiny hosťujúci Višňovský, ale Hudáček bol pozorný aj vtedy, keď sa ho spomedzi kruhov snažil prestreliť Holovič. V 25. min po krásnej prihrávke Deyla zakončoval Frolík pohodlne do odkrytej časti skalickej bránky - 2:1. O vyrovnanie sa pokúšal Obdržálek, ale zasiahla Hudáčkova lapačka. Vzápätí na druhej strane Kristek mieril nad bránku a Gron v presilovke v 35. min v ideálnej príležitosti bekhendom puk do bránky nedostal.

V 43. min po peknej prihrávke Tabačeka poistil v presilovke vedenie svojho tímu Gron. Proti bývalým spoluhráčom sa strelecky presadil Zálešák. Brankár Lakosil vyrazil strelu Homéra. Dostala sa však k Zálešákovi, ktorý spoza bránky nahodil puk na chrbát Lakosila a ten si ho vrazil do bránky - 4:1. Posledné slovo v zápase mal Frolík, ktorý pečatil na konečných 5:1 pre majstra.

HC Košice - HK 36 Skalica 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 19. Marcel Haščák (Martin Frolík, P. Huba), 25. Martin Frolík (Deyl, M. Šterbák), 43. S. Gron (J. Tabaček, Fabuš), 49. Zálešák (Homer, P. Bartoš), 56. Martin Frolík (Fabuš) - 12. Holovič
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Štefik, Tornay, 6042 divákov

Košice:
J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Pašek - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Fabuš, Zálešák, Jenčík - Marcel Haščák, Martin Frolík, P. Huba

Skalica: Lakosil - Škadra, Gründling, Jankovič, Kloz, Gula, P. Kumstát, Jaborník, M. Školiak - Kutálek, T. Mikúš, T. Višňovský - Obdržálek, R. Jarolín, R. Konečný - J. Jurík, Lantoš, Mikušovič - Holovič, Šátek

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Predovšetkým v prvej tretine nám nevychádzali obranné činnosti, čo sa potom prenieslo aj do útoku. A k tomu všetkému sme dostali nešťastný prvý gól. Trpezlivosťou a naším úsilím však chlapci potom svoje šance využili."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Som rád, že sme odohrali tento zápas. Pred play-off to bola dobrá príprava. Aj napriek prehre som spokojný. Pri troche šťastia sme mohli dať najmä v druhej tretine nejaké góly. V treťom dejstve sme spravili tri chyby a dostali sme po nich tri góly."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv