VIDEO Messi hetrikom rozhodol o výhre Barcelony

Nezastaviteľný Messi a BarcelonaNezastaviteľný Messi a Barcelona Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Athletic Bilbao zvíťazili v sobotňajšom zápase 22. kola Primera División nad Sportingom Gijón hladko 3:0 a dostali sa na piate miesto v tabuľke pred Espanyol Barcelona, ktorý prehral na trávniku Almeríe 2:3.

Bilbao má na piatom mieste náskok pred barcelonským klubom jedného bodu. Getafe si poradilo poľahky s La Coruňou po výsledku 4:1. O dva góly domácich sa postaral útočník Adrian Colunga. Getafe sa zásluhou zisku troch bodov prebojoval z 10. miesta na siedme miesto, ktoré okupuje spoločne s FC Sevilla.

Levante prekvapujúco triumfovalo na ihrisku tretieho Villarrealu a v boji o záchranu si pripísalo cenné tri body. Aktuálne figuruje na 18. mieste, pričom stráca bod na päticu mužstiev, ktoré sa nachádzajú mimo zostupovej zóny, "žltá ponorka" z Villarrealu zostala tretia.

V záverečnom sobotňajšom zápase vyhrala Barcelona nad Atleticom Madrid 3:0. O jej už 16 víťazstvo po sebe sa hetrikom postarala argentínska hviezda Lionel Messi, ktorý sa dva razy presadil v prvom polčase a svoj strelecký koncert korunoval v 79. minúte. V tabuľke strelcov sa tak už dostal s 24 gólmi na čelo, kde vystriedal Portugalčana Cristiana Ronalda z Realu Madrid.

Barcelona týmto víťazstvom prekonala päťdesiatročný rekord Realu Madrid. Katalánsky gigant vyhral už v 16. zápase za sebou, čím prekonal rekordný zápis madridského klubu zo sezóny 1960/1961.

FC Barcelona - Atletico Madrid 3:0 (2:0)
Góly: 17., 28., 79. Messi

Athletic Bilbao - Sporting Gijón 3:0 (2:0)
Góly: 16. D. López (z pok. kopu), 27. Toquero, 74. Llorente, ČK: 15. Gregory (Gijón)

Real Zaragoza - Racing Santander 1:1 (1:1)
Góly: 40. Boutahar - 14. Ch. Fernandez

Getafe - Deportivo La Coruňa 4:1 (3:0)
Góly: 19. a 26. Colunga, 45. Miku, 57. Rios - 68. Riki (z pok. kopu)

Almería - Espanyol Barcelona 3:2 (3:1)
Góly: 5. Henrique, 7. Uche, 18. Bernardello - 34. Verdú, 49. Álvaro

Osasuna Pamplona - Real Mallorca 1:1 (1:1)
Góly: 8. Flano - 37. Castro