Hrbatého na challengeri v Bergame zastavil Ignatik

Dominik HrbatýDominik Hrbatý Zdroj: TASR

BERGAMO - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v 2. kole na turnaji ATP Challenger Tour Internazionale Trismoka v talianskom Bergame s takisto nenasadeným Bielorusom Vladimirom Ignatikom za 77 minút 4:6, 4:6.

Na základe voľnej karty štartujúci Hrbatý, 459. vo svetovom rebríčku, mal v prvom sete sľubný náskok 4:1, ale potom si súper pripísal 5 hier v rade. Bielorus dokonca mal šancu aj na šiestu, slovenský hráč však odvrátil brejkbal vo vstupnej hre druhej časti. Na podaní neodolal až v piatej hre a už sa mu nepodarilo zdramatizovať duel s 210. hráčom renkingu.

Hrbatý získal 8 bodov do renkingu a šek na 730 eur. Vo štvrtok sa ešte predstaví vo štvrťfinále štvorhry po boku krajana Martina Kližana proti domácej dvojici Walter Trusandi, Matteo Viola.

Vladimir Ignatik (Biel.) - Dominik Hrbatý (SR) 6:4, 6:4