VIDEO Nitra deklasovala Martin a zaistila si play off

Miroslav Štefanka odohral 500. ligový zápas v kariéreMiroslav Štefanka odohral 500. ligový zápas v kariére Zdroj: TASR

NITRA - Hokejisti Nitry zvíťazili v piatkovom zápase 53. kola Slovnaft extraligy nad MHC Mountfield 7:3 a definitívne si zabezpečili miestenku v play off práve na úkor martinského tímu. Nitrania majú na svojho súpera pred posledným kolom už nedostihnuteľný štvorbodový náskok.

Stretnutie mohli lepšie začať hostia, no nevyužili ani jednu z dvoch presiloviek z úvodu zápasu. V 7. min ich za to gólovo potrestal domáci
Korhoň, ktorý využil dôraz Tomáša Chrenka - 1:0. Neskôr mali hráči MHC ďalšiu početnú výhodu, ale po jej skončení opäť inkasovali. Puk po strele obrancu Nováka videl gólman Dzubina až v bránke - 2:0.

Úvod druhej časti patril aktívnejším hosťom. Martinský tlak vyústil do gólu obrancu Novotného, ktorý v presilovke prestrelil Laca. Hostí tento moment povzbudil, no diváci hnali naďalej dopredu domáci tím. Dôležitý tretí gól pridal v 28. min Samir Saliji, keď využil chybu obrany MHC. O dve minúty pridal gól aj Samirov brat Garip po tom, čo presne namieril po Štefankovej prihrávke. Tento štvrtý gól znamenal striedanie brankárov v hosťujúcom tíme. Na Dzubinove miesto prišiel v polovici duelu mladík Volentier, no ani on nevydržal dlho bez inkasovaného gólu. Ako prvý ho zo samostatného nájazdu prekonal Podstavek, na ktorého nadviazal v 36. min aj H. Ručkay. Za stavu 6:1 sa druhá tretina dohrávala v réžii s chuťou hrajúcich domácich.

Do tretej tretiny sa do martinskej bránky vrátil Dzubina a hostia ešte zápas nevzdávali. Do hry ich vrátili dve presilovky. V 42. min zblízka skóroval Macejka a o tri minúty na to sa presnou strelou z pravej strany prezentoval Themár - 6:3. Nitrania reagovali oddychovým časom. V 50. min mohol pridať štvrtý gól hostí Važan, ale v dobrej pozícii neuspel. S pribúdajúcim časom už hostia nemali dostatok síl na zvrátenie nepriaznivého stavu. V 52. min pridal obranca Michal Novák svoj druhý gól a celkovo siedmy nitriansky, keď zužitkoval Chrenkovu prihrávku spoza bránky. Domáci si tak zabezpečili postup do play-off, pre Martinčanov sa sezóna po nedeľňajšom zápase skončila.

HK K CERO Nitra - MHC Mountfield 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)
Góly: 7. Korhoň, 19., 52. M. Novák, 28. S. Saliji, 30. G. Saliji, 31. Podstavek, 36. Ručkay - 22. Novotný, 42. Macejka, 45. Themár. Rozhodovali: Baluška - Kubuš, T. Orolin, vylúčení: 8:8, navyše: T. Chrenko 10 min. za napadnutie hokejkou, M. Novák 10 min. za nešportové správanie - Markovič 10-DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, striedanie: 21. Štumpf, 30.-45. Volentier za Dzubinu, Brcko a Velebný, 3905 divákov.

Nitra: J. Laco - Fabian, König, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, Joanidis, O. Janík - H. Ručkay, M. Štefanka, G. Saliji - Podstavek, T. Chrenko, Korhoň - Uhnák, Marek Slovák, S. Saliji - Štumpf, Hrnka, Šumichrast

MHC Mountfield: Dzubina (30. - 40. Volentier) - Drgoň, Hriňa, A. Novotný, I. Ďatelinka, Matejka, Klepáč, Velebný, Brcko - Themár, Markovič, Važan - Macejka, M. Beran, Šišovský - Učník, Galamboš, Zeliska - Rechtorík, Nátny, M. Jonák

Ladislav Spišiak, tréner MHC: "Prišli sme do Nitry zabojovať o víťazstvo. V prvej tretine sme nevyužili tri presilové hry, zatiaľ čo domáci nám dali dva góly. Na začiatku druhej časti sme dali kontaktný gól, no po hrubých chybách nám súper odskočil a všetko vyzeralo rozhodnuté. Škoda Važanovej žŕdky za stavu 6:3. Domáci už potom mali zápas vo svojich rukách a my im môžeme iba pogratulovať k postupu do play off."

Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Nezačali sme dobre, keď sme boli trikrát vylúčení. Druhé dejstvo nám strelecky vyšlo a práve to rozhodlo o ďalšom vývoji. Laxný prístup na začiatku tretej tretiny sa nám mohol vypomstiť, ale včas sme sa spamätali. Sme spokojní, chlapcom gratulujem a za dnešný výkon sme si postup zaslúžili."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv