Nitra si vezie výhru a čisté konto zo Zvolena

Center Nitry Marek Slovák a Zvolena Robin Kovář bojujú o pukCenter Nitry Marek Slovák a Zvolena Robin Kovář bojujú o puk Zdroj: SITA

ZVOLEN - Vo Zvolene videla hŕstka divákov jasné víťazstvo hostí, ktoré sa začalo črtať už od úvodných minút. Po 99 sekundách otvoril skóre Samir Saliji, ktorý sa dostal pred Škrečka po peknej prihrávke Gabriša a zužitkoval svoju vyloženú šancu. Vyrovnávajúci gól mal na hokejke Lukáš Jurík, v rozhodujúcej chvíli ho však fauloval Kováčik. Presilovky Zvolenčanom nevychádzali.

Zopár nitrianskych fanúšikov kričalo gól v 10. min po akcii Ručkaya so Štefankom, kapitán Nitry ale poslal puk iba do bočnej siete. V 15. min trafil König do pravej žŕdky a úspechom sa neskončila ani výborná akcia Chrenka s Korhoňom, na ktorej konci bol Podstavek. Až 51 sekúnd pred prvým klaksónom sa ujala tvrdá strela Korhoňa takmer od modrej čiary, keď puk skončil pod hornou žŕdkou - 0:2.

Na začiatku druhej tretiny mali na hokejke kontaktný gól domáci hokejisti, keď Kovář urobil dobrú prácu pred Lacom, ale po doťuknutí Lukáša Juríka puk iba poskakoval na bránkovej čiare. Presadili sa na opačnej strane Nitrania, ktorí ťažili z chýb Zvolenčanov vo vlastnej tretine a po strele Štefanku nemal problém s dorážkou Garib Saliji - 0:3. Domáci potom mali výhodu dvoch presiloviek po sebe, Laco čelil strelám Barinku, Škodu a Čierneho od modrej, po Bokrošovej delovke dokonca zvonila žŕdka, no stav sa nemenil. V 35. min hral Zvolen znovu presilovku, Chovan urobil chybu na útočnej modrej, ale Gabriš nevyužil sólový únik. Nitra potom predviedla, ako sa dáva gól v početnej výhode, S. Saliji mal veľa priestoru na pravej strane a z hornej časti kruhu zvýšil na hrozivých 0:4. A to ešte v 40. min vychytal tutovku G. Salijimu zblízka Škrečko.

Po prestávke však zvolenský brankár musel čeliť niekoľkým vyloženým šanciam. Nitrania sa opäť presadili v presilovke. Po akcii S. Salijiho a Kováčika mieril presne z uhla Slovák - 0:5. Potom neuspel úplne sám pred Škrečkom Ručkay a Korhoň netrafil odkrytý priestor zvolenskej bránky. Nitrianska estráda pokračovala, domáci sa nezmohli na odpor a prakticky ďalšie minúty sa už iba dohrávali, i keď šance na šiesty gól mali v presilovke Novák s Korhoňom, stav sa však už nemenil.

HKm Zvolen - HK Nitra 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 2. S. Saliji (Gabriš), 20. Korhoň (Podstavek, T. Chrenko), 23. G. Saliji (M. Štefanka, S. Saliji), 38. S. Saliji (Ďurák), 43. Marek Slovák (M. Kováčik, S. Saliji)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Janík (Nitra) na 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Polák - Homola, Kalina, Korba, 722 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Hraško, Kučný - Zuzin, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, V. Baláž - P. Barinka, M. Trochta, Méry - V. Škoda, M. Jurík, Otčenáš

Nitra: J. Laco - Fabian, König, Michal Novák, Duben, Ďurák, Gabriš, (od 53. Janík) - H. Ručkay, M. Štefanka, G. Saliji - Podstavek, T. Chrenko, Korhoň - S. Saliji, M. Kováčik, Marek Slovák - Šumichrast, Uhnák, Štumpf, od 53. Johanidis

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Nitra hrala veľmi dobre, bojovala o play-off a to bolo vidieť. Súper bol veľmi dobre organizovaný a hostia využili aj šance. My sme však nevyužili ani jednu z naskytnutých príležitostí, nevyužili sme ani presilovky a keď doma nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Musím potvrdiť slova môjho kolegu, že Nitra zaslúžene vyhrala."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Víťazstvo 5:0 podmieňujem tým, že sme súpera prekorčuľovali a v zápase sme sa presadili aj strelecky. Dobre sme ubránili dve oslabenia a to bol základ úspechu. Veľmi dobrý výkon podal brankár Laco. Musím však pochváliť cele mužstvo, hráči zvládli tento zápas veľmi dobre."