VIDEO Slovan začal jar výhrou nad rivalom z Trnavy

Marek Kaščák a Igor ŽofčákMarek Kaščák a Igor Žofčák Zdroj: SITA

TRNAVA - Pred začiatkom 127. vzájomného zápasu Trnavy a Slovana privítala početná divácka kulisa na hracej ploche oslávencov Jozefa Adamca a Jozefa Štibrányiho, ktorí boli uvedení do siene slávy slovenského futbalu. Potom diváci sledovali rušný zápas so šancami Milinkoviča a Dobrotku na strane Slovana a domáceho Machoviča. V 19. min trnavský štadión zaburácal.

V strede poľa vybojoval loptu Procházka, pred šestnástkou ju posunul doľava novicovi v trnavskom drese Tomačekovi, ktorý nekompromisne ľavačkou pod brvno svojim prvým gólom v lige otvoril skóre duelu - 1:0. Belasí sa búrlivej atmosféry jasajúcich fanúšikov Spartaka nezľakli a už o minútu bol stav nerozhodný. Halenár našiel na hranici šestnástky voľného Milinkoviča, ktorý ľavačkou zatočil loptu za Raškov chrbát - 1:1. Nasledovali ďalšie šance Slovana, keď sa v 24. min sa ocitol Guédé sám zoči voči Raškovi, no neuspel a o minútu neskôr sa na ľavej strane uvoľnil Kordič, ale ľavačkou trafil iba bočnú sieť Raškovej bránky. V 36. min sa predviedol pekným sólom dispečer Spartaka Kaščák, ktorého až v pokutovom území belasých v poslednej chvíli zastavil stopér Dobrotka. V 39. min sa belasí ujali vedenia po peknej kombinácii Halenára so Žofčákom, ktorý lobom svojim prvým gólom v drese belasých upravil stav na 1:2.

Prvá vážnejšia situácia druhého polčasu prišla v 57. min. Pred bránkou Slovana na hranici pokutového územia sa uvoľnil cez Dobrotku a Kolčáka Trnavčan Tomaček, ale štipľavá jedovka neohrozila Putnockého. V 68. min fanúšikovia belasých už dvíhali ruky, keď si Milinkovič po Halenárovom peknom uvoľnení položil gólmana Rašku, namiesto toho aby pravačkou zasunul loptu do prázdnej bránky, začal špekulovať a nakoniec trafil iba bočnú sieť. V 70. min vedľa šibenice Putnockého svätyne presvišťala štipľavá strela Mikiniča. V 84. min mal po Kaščákovom centri vyrovnávajúci gól na hlave Coimbra, ale jeho lopta letela tesne vedľa pravej žŕdky. V 90. min po nedorozumení trnavských zadákov spečatil víťazstvo Slovana tretím gólom Guédé.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)
Góly: 19. Tomaček - 20. Milinkovič, 39. I. Žofčák, 90.+ Guédé, ŽK: 81. Kaščák - 60. Guédé, rozhodovali: Chmura - Slyško, Balko, 8763 divákov

Trnava: Raška - Kaprálik, Banovič, P. Gross, Coimbra - Kaščák - Machovec (86. Sabo), Procházka, Ľ. Hanzel (52. Mikinič) - M. Guldan (74. L. Kováč), Tomaček

Slovan: Putnocký - Pauschek (81. Jánošík), Dobrotka, Kolčák, Hrdlička - Milinkovič (90. Ivana), Guédé, Kiss, I. Žofčák - Halenár (71. Grendel), Kordič

Dušan Radolský (tréner Trnavy): "Škoda, že sme po prvom góle neudržali stav. Musím povedať, že Slovan predviedol lepšiu hru. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

Karel Jarolím (tréner Slovana): "Na našej strane môžem vyhlásiť spokojnosť, do zápasu sme vstúpili aktívne. Domácich podržal brankár Raška. Zápas sa nevyvíjal pre nás dobre, ale nakoniec som rád, že sme stav otočili. Do druhého polčasu sme vstúpili opäť aktívne a nechceli sme pustiť domácich do tlaku. Škoda, že Marko Milinkovič nevyužil svoje dve sľubné šance. Mužstvo za predvedený výkon musím pochváliť."

• Zdroj: SITA, huste.tv