VIDEO Senica vyhrala nad Bystricou rozdielom triedy

Hráči Senice Smetana a Diviš po druhom góle Hráči Senice Smetana a Diviš po druhom góle Zdroj: SITA

SENICA - V úvodnom jarnom stretnutí sa stretli mužstvá zo špice ligovej tabuľky. Úvodných dvadsať minút prinieslo vzájomné oťukávane mužstiev. Prvýkrát trafil do priestoru bránky v 8. min Kóňa, jeho strelu z priameho kopu z 30 m hosťujúci brankár kryl. Hostia sa dostali do prvého vážnejšieho zakončenia v 19. min, lopta po Pančíkovej nebezpečnej strele išla tesne vedľa.

V 25. min si Seničania vypracovali prvú gólovú možnosť. Po akcii Ďuriša a jeho následnom centri sa lopta dostala k voľnému Piroskovi, no v gólovke slabo zakončil. O minútu na to sa domáci predsa len radovali z gólu. Diviš vybojoval loptu na bránkovej čiare, presne načasoval center na Pirosku, ktorý krásnymi nožničkami otvoril skóre zápasu - 1:0.

Hostia mohli vyrovnať v 37. min, keď peknú individuálnu akciu predviedol Savič, po jeho prihrávke pálil Pančík, no gólman Bolek bravúrne vyrazil na roh. Pravidlo "nedáš - dostaneš" sa potvrdilo o minútu, keď krásne načasoval prihrávku Ďurica Divišovi, ten obišiel aj brankára Boroša a do prázdnej bránky strelil svoj ôsmy gól v sezóne - 2:0.

Do polčasu zaujala ešte ďalšia možnosť Diviša, tentoraz išla lopta mimo bránky. V druhom polčase Seničania hru kontrolovali, ani jedno mužstvo sa dlho nedostávalo do zakončenia. Potom sa do šancí dostali Seničania, dvakrát to skúšal Piroska, ale úspešný nebol. V 77. min sa po priamom kope dostal do zakončenia Ďurica, lopta išla tesne vedľa ľavej žŕdky. V 80. min po rohovom kope Kóňu gólovú hlavičku Smetanu brankár Boroš výborne vytiahol na rohový kop. Seničania sa dostali do zakončenia až v 87. minúte, lopta po hlavičke striedajúceho Jakubka išla iba do bočnej siete.

V nadstavenom čase unikol hosťujúcej obrane Diviš, Hlinka ho v pokutovom území stiahol a nasledoval pokutový kop, exekútorom bol Smetana a loptu s prehľadom umiestnil za Borošov chrbát. Seničania zaknihovali najvyššie víťazstvo v Corgoň lige, naopak hostia po trénerom Zaťkom prvýkrát inkasovali a to hneď trikrát.

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)
Góly: 26. Piroska, 38. Jaroslav Diviš, 90.+ Smetana (11 m), ŽK: 68. Gajdošík - 83. Bučko, 84. Savič (obaja B. Bystrica), rozhodovali: Pavlík - R. Sluk, E. Weiss, 1661 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, Gajdošík, R. Pillár, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš, T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica (89. V. Gajdoš) - O. Smetana (90.+ Hošek)

Banská Bystrica: Boroš - Poljovka, Marek Hlinka, Vajda, Savič - M. Pančík ml. (63. Brašeň) Pečovský, Pleva (63. Považanec), Hučko - Slančík (46. Jakubko), Hesek

Stanislav Griga (tréner Senice): "Chvíľu trvalo, kým sme sa do toho dostali, ale potom na súpera platila naša priamočiarosť. Teší ma, že sme v domácom prostredí trikrát skórovali a ani jeden gól sme nedostali."

Štefan Zaťko (tréner B. Bystrice): "Stretnutie bolo živé a priamočiare, videli sme množstvo šancí. Do druhého polčasu nastúpil aj Jakubko, je to kvalitný hráč a jeho potenciál musíme využívať viac. Na úvod jari sme dostali dobrú facku a máme čo zlepšovať."

• Zdroj: SITA, huste.tv