VIDEO Dve asistencie Sekeru, víťazný návrat Gáboríka

Ryan Callahan oslavuje hetrikRyan Callahan oslavuje hetrik Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík sa po výpadku spôsobenom otrasom mozgu vrátil do zostavy New Yorku Rangers. V nedeľu nastúpil na zápas proti Philadelphii Flyers a "jazdci" rozdrvili lídra Východnej konferencie 7:0.

Gáborík strávil na ľade takmer 15 minút, štyrikrát ohrozil strelou brankára hostí a dostal dve trestné minúty, do bodových štatistík sa ale nezapísal. V drese Philadelphie odohral necelých 20 minút obranca Andrej Meszároš. Gáborík chýbal "jazdcom" od 20. februára, zranenie však utrpel už týždeň predtým, keď sa v dueli s Pittsburghom zrazil s obrancom Brooksom Orpikom.

Zo Slovákov sa najviac darilo obrancovi Buffala Andrejovi Sekerovi, ktorý sa dvoma asistenciami podieľal na víťazstve "šablí" na ľade Minnesoty. Najprv v 23. min prihral Robovi Niedermayerovi na gól znamenajúci vedenie hostí 2:0 a následne v 61. min Drewovi Staffordovi, ktorý rozhodol o víťazstve Buffala 3:2 po predĺžení. Sekera nazbieral v ostatných piatich zápasoch dovedna už desať kanadských bodov za dva góly a osem presných prihrávok, celkovo má v sezóne bilanciu 3+19.

Po piatkovom hetriku si osobné štatistiky nevylepšil obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský, "káčeri" totiž doma podľahli Vancouveru 0:3, na čom mal najväčšiu zásluhu dvojgólový Manny Malhorta a gólman Cory Schneider, ktorý zaznamenal prvé čisté konto v NHL v kariére.

New York Islanders v zostave aj so zadákom Milanom Jurčinom nestačil na New Jersey Devils, duel sa skončil víťazstvom hostí 3:2 po samostatných nájazdoch. Jurčina strávil na ľade vyše 15 minút, no nebodoval.

Anaheim - Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 1. Malhotra (Hansen, Torres), 21. Malhotra (Hansen), 47. D. Sedin (Samuelsson, H. Sedin).
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:16. Brankári: Ellis - Schneider. Diváci: 16 356.

Calgary - Nashville 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Giordano (O. Jokinen), 21. Iginla (z trest. strieľania), 51. Glencross (O. Jokinen, Bouwmeester) - 3.Erat (Blum, Legwand), 16. Suter (Erat, Legwand).
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:23. Brankári: Kiprusoff - Rinne. Diváci: 19 289.

Florida - Washington 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 16. B. Thomas (Řepík, Santorelli), 58. Booth (Weiss, Kulikov) - 18. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Knuble), 31. Gordon (Carlson, Hendricks), 61. Siomin (Johansson, Alzner).
Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše: McArdle - Hendricks (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:25. Brankári: Clemmensen - Neuvirth. Diváci: 15 685.

Minnesota - Buffalo 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1 0:0 - 0:1)
Góly: 35. Peters (Staubitz, Burns), 38. Židlický (P.-M. Bouchard, Havlát) - 2. Pominville (Montador, Vanek), 23. R. Niedermayer (SEKERA, McCormick), 61. Stafford (Montador).
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Stoner - McCormick (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:33. Brankári: Theodore - Enroth. Diváci: 18 091.

New York Islanders - New Jersey 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 38. Bailey (Parenteau, Okposo), 57. Comeau - 25. Rolston (Kovaľčuk, Zajac), 43. Kovaľčuk (Josefson, Volčenkov), rozhodujúci sam. nájazd premenil Rolston.
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:29. Brankári: Montoya - Martin Brodeur. Diváci: 15 893.

New York Rangers - Philadelphia Flyers 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Góly: 1. Callahan (Dubinsky, Anisimov), 13. Callahan (Prospal, McCabe), 26. Zuccarello (Fedotenko, McDonagh), 27. Callahan, 53. Callahan (Gilroy, Prospal), 55. Anisimov (Callahan, Girardi), 59. Zuccarello (Wolski).
Vylúčení:: na 2 min, navyše: B. Boyle 5+10 min za bitku , Dubinsky - Shelley, M. Richards (všetci 5 min za bitku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:24. Brankári: Lundqvist - Boucher (27. Bobrovskij). Diváci: 18 200.

• Zdroj: SITA, TASR, nhl.com