Cibulková prehrala v osemfinále s Wickmayerovou

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

INDIAN WELLS - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako dvadsiata piata prehrala v utorňajšom stretnutí osemfinálového 4. kola dvojhry na turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells s dvadsaťtrojkou tohto prestížneho podujatia Yaninou Wickmayerovou z Belgicka za 123 minút 5:7, 5:7.

Dvadsaťjedenročná Bratislavčanka Cibulková, momentálne 27. vo svetovom rebríčku, v prvom dejstve proti rovesníčke Wickmayerovej (25.) rýchlo mala manko 0:4 a potom 1:5, ale neskôr - bez toho, aby medzičasom čelila čo i len jednému setbalu - sama disponovala brejkbalom na 6:5. Nedala a v dvanástej hre za to pykala. Semifinalistke newyorských grandslamových US Open dopriala svojou siedmou dvojchybou dva setbaly v rade a druhému neodolala.

Hneď na úvod druhej časti mala zverenkyňa chorvátskeho kouča Željka Krajana Cibulková 5 brejkbalov, ale súperka ten napokon posledný v tomto geme vymazala esom z druhého podania a zužitkovala svoju štvrtú výhodu. Za stavu 1:2 fedcupová reprezentantka SR stratila servis, keď neodolala tretej hrozbe, vzápätí ako prijímajúca v piatej hre neťažila z pomerne sľubného vedenia 30:15. Mierne favorizovaná Wickmayerová, ktorú vedie niekdajší Cibulkovej tréner Vladimír Pláteník, však za stavu 4:1 opäť začala zmätkovať a známa bojovnosť Slovenky aspoň priebežne slávila úspech. Cibulková sa dostala na 4:4 a nádejnú zhodu na príjme, predsa len sa však nevyhla podávaniu proti prehre pri skóre 4:5. Pred rovnakou úlohou potom bola o dve hry ďalej a dvanásty gem, do ktorého vstúpila celkovo deviatou dvojchybou, jej znova nevyšiel.

"Tento zápas treba čo najrýchlejšie hodiť za hlavu a zároveň sa konečne poučiť, že keď vyhrám nad super hráčkou, musím v ďalšom stretnutí od začiatku ísť do toho naplno. Po skvelom výkone proti Zvonarevovej to teraz síce tiež bolo "okej", ale nič extra na to, aby som Wickmayerová porazila. Štve ma najmä nevyužitý brejkbal na 6:5 v prvom sete, keď som sa vyrovnaním z 1:5 už naštartovala. Mala som využiť túto šancu i ďalšie, napríklad v podobe piatich brejkbalov na úvod druhého setu. Lámalo sa to na pár loptách, ale teraz už nemá zmysel o tom polemizovať," uviedla Dominika Cibulková.

Semifinalistka parížskeho Roland Garros 2009 Cibulková aktuálne má s Wickmayerovou bilanciu 2:2. Belgičanka sa jej revanšovala za nezdar 0:6, 6:7 (6) z vlaňajšieho turnaja v Pekingu. Vo štvrťfinále bude čeliť Šahar Peerovej nasadenej ako desiatej. Proti Izraelčanke má skóre 2:2 po sérii dvoch prehier (vo februári v Dubaji v SAE 6:3, 4:6, 1:6).

Cibulková hrala v Indian Wells štvrtý raz a už v podobe prieniku do osemfinále si o jedno kolo posunula doterajší miestny osobný rekord zo sezóny 2008. Vlani v 2. kole nestačila na Talianku Saru Erraniovú. Teraz si odnáša 140 bodov do renkingu a šek na 32 000 USD.

Yanina Wickmayerová (Belg.-23) - Dominika Cibulková (SR-25) 7:5, 7:5