VIDEO Írsko vyhralo nad Macedónskom a vedie skupinu

Aiden McGeady a Darron GibsonAiden McGeady a Darron Gibson Zdroj: SITA

DUBLIN - Futbalisti Írska vyhrali v sobotu v kvalifikačnom zápase B-skupiny EURO 2012 v Dubline nad Macedónskom tesne 2:1. Zverenci trénera Giovanniho Trapattoniho sa vďaka tomuto triumfu prepracovali na čelo tabuľky "slovenskej" B-skupiny, keď majú na svojom konte 10 bodov rovnako ako druhé Rusko a tretie Slovensko. Všetky tímy zatiaľ odohrali zhodne päť zápasov.

Aviva Stadium v Dubline už v druhej minúte dostal do varu McGeady, ktorý strelil svoj prvý reprezentačný gól po strele, ktorú mohol brankár Nuredinoski chytiť. V 21. minúte už bolo 2:0, keď gólman Macedónska opäť chyboval a kapitán Keane sa mohol tešiť z presného zásahu. V poslednej minúte prvého polčasu sa hostia dostali do hry, keď sa skvele uvoľnil Pandev okolo Kilbanea a ku gólu vyzval Tričkovskiho.

Druhý polčas, v ktorom mali oba tímy šance streliť góly, však už zmenu skóre nepriniesol.

Írsko - Macedónsko 2:1 (2:1)
Góly: 2. McGeady, 21. Keane - 45. Tričkovski, ŽK: Westwood, Dunne, Gibson - Popov, Grnčarov, Demiri, rozhodoval: Vad (Maď.),

Írsko: Westwood - Foley, O’Dea, Dunne, Kilbane (20. Long) - Duff, Gibson (77. Fahey), Whelan, McGeady - Keane (87. McCarthy), Doyle

Macedónsko: Nuredinoski - Šikov, Noveski, Grnčarov, Popov -Demiri (84. Georgeievski), Tasevski (61. Gjurovski), Šumulikoski - Tričkovski, Pandev, Naumoski (68. Ristič)

Arménsko - Rusko 0:0
ŽK: Airapetjan, Manučarjan - Šiškin, rozhodoval: Thompson (Škót.)

Andorra - Slovensko 0:1 (0:1)
Gól: 21. Šebo