VIDEO Írsko podľahlo v domácom prostredí Uruguaju

Diego Lugano sa teší z góluDiego Lugano sa teší z gólu Zdroj: SITA

DUBLIN - Futbalisti Írska prehrali v prípravnom stretnutí v Dubline s Uruguajom 2:3. Zverenci talianskeho kouča Giovanni Trapattoniho, ktorí sú súperom Slovenska v kvalifikácii EURO 2012, predtým prehrali naposledy 17. novembra 2010 doma s Nórskom 1:2.

Na štadióne Aviva mal prvú vážnu šancu hneď v úvode hosťujúci Alvaro Hernandez, na druhej strane zasa takmer uruguajský brankár Fernando Muslera daroval gól Keithovi Faheyovi. Skóre duelu tak otvoril po chybe domácej obrany až kapitán Diego Lugano, ktorý sa presadil zblízka. Domáci sa rýchlo otriasli. O tri minúty si na presný center Liama Lawrenca nabehol Shane Long a hlavou vyrovnal na 1:1.

Uruguaj sa opäť dostal do vedenia v 22. minúte. Pri postrannej čiary uvoľnil Maxi Pereira, presným pasom našiel Edisona Cavaniho, ktorý skúsene obstrelil brankára Kierena Westwooda - 1:2. Alvaro Hernandez zvýšil v 39. minúte vedenie hostí už o dva góly. Alvaro Pereira sa v strede pola zbavil Lawrenca, následne našiel Maxi Pereiru, ktorý pripravil jednoduché zakončenie pre autora gólu. Domáci dosiahli kontaktný gól vďaka Faheyovi, ktorý úspešne zrealizoval pokutový kop po faule na Jamesa McCarthyho a uzavrel na konečných 2:3.

Írsko - Uruguaj  2:3 (1:3)

Góly: 15. Long, 48. Fahey (11 m) - 12. Lugano, 22. Cavani, 40. Hernandez.

Írsko: Westwood - Foley, Kelly, O'Dea, Clark (75. Delaney) - Lawrence (78. McGeady), Green, Fahey (66. Gibson), Keogh (85. Stokes) - McCarthy (67. Treacy) - Long.

• Zdroj: TASR, rutube