Trentino vyhralo Ligu majstrov, Divišov tím štvrtý

Radosť talianskeho tímu TrentinoRadosť talianskeho tímu Trentino Zdroj: internet

BOLZANO - Volejbalisti talianskeho klubu Trentino BetClic sa tretíkrát v rade stali najlepším európskym tímom. Rozhodlo o tom finále Ligy majstrov, v ktorom kluboví majstri sveta z rokov 2009 a 2010 zdolali ruský Zenit Kazaň 3:1 (17, -20, 23, 20).

Taliani dokázali zužitkovať domáce prostredie haly PalaOnda (kapacita 8000 divákov) v Bolzane a po semifinálovom víťazstve nad poľským tímom Jastrzebski Wegiel (3:0) si poradili aj s ďalším zástupcom východoeurópskeho volejbalu. V rozhodujúcom dueli malo zastúpenie aj Slovensko, jedným z rozhodcov bol totiž aj medzinárodný arbiter Juraj Mokrý, druhým bol Francúz Patrick Deregnaucourt.

Tretie miesto si vybojovali hráči moskovského Dinama, ktorí zdolali poľské mužstvo Jastrzebski Wegiel 3:1. Minuloroční zdolaní finalisti, ktorí v semifinále nestačili na Zenit Kazaň (0:3), ťahali za kratší koniec iba v prvom sete (23:25). Potom už prebrali taktovku zápasu do vlastných rúk a najmä v treťom boli jasnými pánmi na ihrisku. Slovenský smečiar Lukáš Diviš teda napokon zostal bez medaily, rovnako tak aj druhý asistent tohto poľského klubu Miroslav Palgut. Žilinský rodák nenapodobnil úspech z roku 2007, keď s nemeckým Friedrichshafenom triumfoval v tejto európskej volejbalovej súťaži číslo 1.

Semifinále:
Trentino BetClic (Tal.) - Jastrzebski Wegiel (Poľ.) 3:0 (16, 25, 22) za 86 min
Dinamo Moskva (Rus.) - Zenit Kazaň (Rus.) 0:3 (-24, -20, -21) za 80 min

Finále:
Trentino BetClic (Tal.) - Zenit Kazaň (Rus.) 3:1 (17, -20, 23, 20)
108 min, rozhodovali: Deregnaucourt (Fr.) a MOKRÝ (SR)

Zápas o 3. miesto:
Jastrzebski Wegiel (Poľ.) - Dinamo Moskva (Rus.) 1:3 (23, -22, -16, -21)
102 min, rozhodovali: Gerothodoros a Vaz de Castro (Gréc./Portug.)