Dobrí anjeli zdolali Nitru, Ružomberčanky víťazne

Nicole Beth Soulis a Ashley ShieldNicole Beth Soulis a Ashley Shield Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších prvých zápasov semifinále play-off extraligy basketbalistiek (hrá sa na 3 víťazstvá):

MBK Ružomberok - ŽBK Whirlpool Poprad 60:63 (13:16, 11:21, 17:13, 19:13)
- stav série 0:1
Najviac bodov: Bučáková 17, Dicksonová a Smithová po 10 - Chlebovcová 17, Oravcová 15, Lásková 14
TH: 17/13 - 17/15, trojky: 3 - 6, fauly: 16 - 19, rozhodovali: Brziak, Pipíška a Szibilla, 850 divákov

Ružomberčanky viedli v 7. min 9:8, no potom začali mať prevahu súperky. Hostkám vyšiel vstup do druhej štvrtiny, keď sa po 10-bodovej šnúre ujali v 16. min vedenia 27:13. Na začiatku tretieho dejstva mali Popradčanky až 15-bodový náskok 41:26, potom však prišla stíhacia jazda Ružomberčaniek, ktoré v 28. min znížila na rozdiel 4 bodov 41:45. V úvodných fázach záverečného dejstva si hostky opäť udržiavali osem až desať bodový náskok, ale v 38. min trojka Bučákovej znamenala vyrovnanie na 60:60. Minútu pred koncom Alexandra Baburová opäť poslala Poprad do vedenia 62:60 a bodku za dramatickým zápasom dala Lásková, ktorá jedným presným trestným hodom stanovila konečný výsledok na 63:60 v prospech Popradčaniek.

Dobrí anjeli Košice - BK Inpek UKF Nitra 78:65 (19:19, 24:20, 18:6, 17:20) - stav série 1:0
Najviac bodov: Shieldsová 18, Jurčenková a Tillisová po 14, Kupčíková 12 - Páleníková 14/3, Soulisová a Borovičková po 12
TH: 27/20 - 18/13, trojky: 0 - 8, fauly: 20 - 27, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Kúkelčík, 1100 divákov

V zaujímavom stretnutí vyhrávali domáce hráčky v 8. min už 18:10, no o štyri minúty neskôr viedla Nitra 26:20. O osude duelu rozhodla tretia štvrtina, v ktorej si Košičanky vypracovali rozhodujúci náskok.