Humenné do finále, VKP Bratislava má mečbal

VKP Bratislava - VK Slávia SvidníkVKP Bratislava - VK Slávia Svidník Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí volejbalovej extraligy mužov:

semifinále - tretie zápasy (hrá sa na tri víťazstvá):

VK Chemes Humenné - VO TJ Spartak Myjava 3:0 (11, 14, 17) - konečný výsledok série 3:0, do finále postupuje Humenné
70 min, rozhodovali: Povrazník a Tiňo, 500 divákov
Hráči Humenného dokázali jednoznačne zvíťaziť, keď súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach a suverénne si vybojovali postup do finále play-off.

VKP Bratislava - VK Slávia Svidník 3:1 (14, 21, -23 , 23) - stav série 2:1
96 min, rozhodovali: Bajči, Mokrý, 720 divákov
Domáci položili základ úspechu v prvých dvoch setoch. Ani neúspech v koncovke tretieho dejstva ich nezastavil a v štvrtom sete odpovedali rovnakým spôsobom. Hráči VKP sa víťazstvom 3:1 priblížili k postupu do finále extraligy.

skupina o 5. - 8. miesto - odvety:

VK Ekonóm SPU Nitra - VK STU Bratislava 0:3 (-16, -25, -27)
- prvý zápas 3:2, STU bude hrať o 5., Nitra o 7. miesto
89 min, rozhodovali: Vaško, Viktor Kováčik, 200 divákov
V prvom sete jednoznačne dominovali hostia, vďaka výbornej obrane na sieti. Domáci v ďalšom priebehu dvakrát nezvládli koncovky a prehrou 0:3 sa odsunuli do bojov o 7. priečku.

VKM Stará Ľubovňa - ATC COP Trenčín 3:1 (-23, 9, 21, 21)
- prvý zápas 3:1, Stará Ľubovňa bude hrať o 5., Trenčín o 7. priečku
99 min, rozhodovali: Sluk a Savka, 400 divákov
Domáci sa tesne prehratom prvom sete rýchlo spamätali. V druhom dejstve dovolili uhrať mladíkom z Trenčína len 9 bodov a potom s prehľadom zvládli aj ďalšie dva sety. Stará Ľubovňa zvíťazila 3:1 a bude mať možnosť hrať o konečné 5. miesto.