VIDEO Strhujúca prestrelka v Neapole, hetrik Cavaniho

NEAPOL - Skvelé futbalové divadlo ponúkli fanúšikom na štadióne San Paolo futbalisti Neapola a Lazia Rím. V šlágri 31. kola hostil tretí tím tabuľky protivníka z piatej pozície. V zápase padlo sedem gólov, pričom už tradične exceloval predovšetkým kanonier Cavani.

Marek Hamšík opäť nechýbal v základnej zostave Neapola a odohral celý duel. Do vedenia išli hostia v 29. minúte, keď sa pekným sólom prezentoval Mauri. Chudobné polčasové skóre 0:1 vôbec nenaznačovalo, že v druhom dejstve sa uskutoční poriadna gólová prestrelka. Aj druhý gól padol do domácej siete, po priamom kope usmernil loptu do siete Dias. Už o tri minúty však Dossena znížil a o ďalšie dve minúty Cavani vyrovnal skóre - 2:2. Neapol sa už nadychoval k veľkému obratu, ale prišla nešťastná 68. minúta a vlastný gól Aronicu. Nasledovala vylúčenie rímskeho Biavu a z pokutového kopu vyrovnal faulovaný Cavani. Ten sa napokon stal aj hrdinom zápasu, keď v 88. minúte dovŕšil hetrik a štadión takmer "explodoval od radosti". V záverečných sekúndách videl červenú kartu aj druhý hráč Lazia Rím Sculli. Neapol tak využil zaváhanie Interu v milánskom derby a opäť sa dostal na druhé miesto, keď stráca na AC iba tri body.

V ostro sledovanom súboji privítalo rímske AS na svojej pôde turínsky Juventus. Po bezgólovom prvom polčase zapli hostia v druhej časti hry na plné obrátky a vsietili dva góly, čím sa dostali už na rozdiel dvoch bodov od šiesteho miesta tabuľky Serie A zaručujúceho miestenku do Európskej ligy.

V nedeľu si prilepšili aj tri mužstvá, ktoré okupovali samý chvost tabuľky Serie A. Posledné Bari triumfovalo na pôde Parmy, keď o plnom bodovom zisku pre hostí rozhodol až v samom závere Edgar Álvarez.

Najväčším prekvapením nedeľňajších súbojov bola prehra Udinese s Lecce (0:2). Domáci skórovali dvakrát, v oboch prípadoch si presný zásah pripísal Andrea Bertolacci. Cesena si v súboji s Fiorentinou pripísala aspoň jeden bod, keď na vlastnom ihrisku remizovala 2:2.

Darilo sa Catanii, ktorá vyprevadilo Palermo s výpraskom 4:0. Zaujímavosťou bolo, že všetky štyri góly domácich padli v druhom polčase. FC Janov prehral pred vlastnými divákmi s Cagliari najtesnejším rozdielom 0:1. Slovenský reprezentant Juraj Kucka nehral pre zranenie stehenného svalu.

Neapol - Lazio Rím 4:3 (0:1)
Góly: 62., 82. a 88. Cavani (druhý z pok. kopu), 60. Dossena - 29. Mauri, 57. Dias, 68. Aronica (vlastný), ČK: 80. Biava, 90. Sculli

Catania - Palermo 4:0 (0:0)
Góly: 47. Balzaretti (vl.), 61. Bergessio, 66. Ledesma, 75. Pesce