VIDEO Hamšík pri výhre skóroval, AC udržalo náskok

Marek Hamšík dáva gól z pokutového kopuMarek Hamšík dáva gól z pokutového kopu Zdroj: SITA

MILÁNO - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík gólom z pokutového kopu pomohol Neapolu k víťazstvu v 32. kole talianskej futbalovej Serie A na ihrisku Bologne 2:0.

Partenopei sa dotiahli na AC Miláno, ktoré však večer zdolalo Fiorentinu 2:1 a opäť si vybudovalo trojbodový náskok pred Neapolom. "Rossoneri" po prvom polčase viedli 2:0, ale v 79. minúte znížil Vargas a po vylúčení Ibrahimoviča sa triasli o víťazstvo, ktoré nakoniec udržali.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 32. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti Juventusu Turín na domácej pôde nad FC Janov 3:2. Víťazný gól strelil v 83. minúte útočník Luca Toni. V tíme hostí nefiguroval na súpiske zranený slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Kartový mariáš a málo vídaný obrat videli diváci v zápase Palermo - Cesena, keď od 74. do 90. min za stavu 2:0 rozhodca vylúčil hosťom troch hráčov, ale nakoniec Cesena v absolútnom závere dokázala v priebehu jednej minúty vyrovnať na 2:2.

Fiorentina - AC Miláno 1:2 (0:2)
Góly: 79. Vargas - 8. Seedorf, 41. Pato, ČK: 87. Ibrahimovič (AC Miláno)

Bari - Catania 1:1 (1:1)
Góly: 33. Gazzi - 44. Lopez

Bologna - Neapol 0:2 (0:2)
Góly: 30. Mascara, 45. HAMŠÍK (z 11 m) - M. Hamšík (Neapol) hral do 76. minúty

Cagliari - Brescia 1:1 (1:1)
Góly: 22. Cossu - 61. Caracciolo, ČK: 90. Eder (Brescia)

Lazio - Parma 2:0 (1:0)
Góly: 23. Hernanes, 77. Floccari

Palermo - Cesena 2:2 (2:0)
Góly: 5. Kurtic, 36. Pinilla - 90. Parolo, 90. Giaccherini, ČK: 74. von Bergen, 77. Sammarco, 90. Calderoni (všetci Cesena)

Sampdoria - Lecce 1:2 (0:1)
Góly: 69. Maccarone - 39. Di Michele, 67. Olivera, ČK: 72. Mannini (Sampdoria)

Juventus - Janov 3:2 (0:1)
Góly: 50. Pepe, 63. Matri, 83. Toni - 7. Bonucci (vlastný), 57. Flores

• Zdroj: TASR, SITA, youtube