VIDEO Real suverénne zdolal oslabený Tottenham

Emmanuel Adebayor so spoluhráčmiEmmanuel Adebayor so spoluhráčmi Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Real Madrid splnil úlohu favorita a zdolal na svojom Štadióne Santiaga Bernabeua anglického soka Tottenham Hotspur jednoznačne 4:0.

Real zbytočne netaktizoval a okamžite priklincoval súpera na vlastnú polovicu. V úvode hýril aktivitou uzdravený Cristiano Ronaldo, ktorého dva pokusy si ešte cestu do siete nenašli. Do tretice však už mimoriadne nabudení hráči "bieleho baletu" zasadili súperovi prvý gólový úder, keď po rohu hlavou skóroval Adebayor. V 15. minúte sa koncepcia Tottenhamu ešte viac naštrbila. Crouch si vykoledoval červenú kartu po dvoch "žltých" napomínaniach a nechal sa detinsky vylúčiť.  V 30. minúte si nabehol na skvele načasovanú loptu do priestoru na ľavom krídle Bale, ale križovaný Marcelom vystrelil v plnom behu len do bočnej siete. Bola to jediná vážna šanca v oslabení hrajúcich hostí, inak opraty zápasu držal v rukách španielsky favorit pomýšľajúci po prvej účasti v semifinále od roku 2003.

Rozhodca mu navyše uprel právo kopať penaltu po zásahu rukou jedného z obrancov Tottenhamu vo vlastnej šestnástke. Druhý gól visel na vlásku a v 57. minúte aj padol, keď po centri Marcela opäť hlavou skóroval Adebayor. V 66. minúte siahal s chuťou hrajúci reprezentant Toga po hetriku, keď ho neubránil Gallas a až Gomes musel hasiť vyrazením lopty na roh. V 72. minúte si Di Maria naviedol loptu na ľavačku a tretíkrát prekonal prehustený obranný val Spurs. V závere sa dočkal gólu aj agilný Ronaldo, čím pochoval nádeje Tottenhamu na postup.

"Hrať desať proti jedenástim na tejto úrovni je 'mission impossible'. Myslím, že Spurs v odvete skúsia úplne všetko. Majú stále sebavedomie a na White Hart lane sa hrá vždy ťažko. Určite budú bojovať až do konca. Poznám mentalitu anglických hráčov a ich fanúšikov. My sme v tomto ročníku LM ešte neprehrali a budeme sa snažiť odniesť si dobrý výsledok aj z Londýna," povedal reportérom po zápase Mourinho.

"Som sklamaný. Posledné, čo sme potrebovali bolo hrať bez vylúčeného hráča tak skoro. Crouch to pokazil," vyjadril sa tréner Spurs Harry Redknapp.

Real Madrid - Tottenham Hotspur 4:0 (1:0)
Góly: 4., 57. Adebayor, 72. Di Maria, 87. Ronaldo. Rozhodca: Brych (Nem.)
ŽK: Adebayor, Pepe - Crouch, Van der Vaart, Defoe, ČK: 15. Crouch po druhej ŽK

Real: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Alonso, Khedira (61. Diarra) - Di Maria (77. Kaka), Özil, Ronaldo - Adebayor (74. Higuain)

Tottenham: Gomes - Čorluka (79. Bassong), Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Sandro, Modrič, Bale - Van Der Vaart (46. Defoe) - Crouch

• Zdroj: TASR, footyroom.com