VIDEO Trnava si proti Prešovu pripísala plný bodový zisk

Heidenreich bráni Trnavčana IssuHeidenreich bráni Trnavčana Issu Zdroj: SITA

TRNAVA - Zápas s prešovským Tatranom mal nezvyčajný začiatok bez tradičného trnavského "kotla" fanúšikovského zázemia. Trnavskí skalní od 15.30 spustili protest pred trnavskou radnicou s heslom "Za koncepciu! Za silný Spartak!". Už od úvodných minút Trnavčania začali svižne, hostí držali na ich polovici a kombinačnou hrou postupne zvyšovali tlak.

Už v 5. min Procházka vybojoval loptu v strede ihriska, presnou prihrávkou vysunul Tomačeka, ktorého strieľaný center gólman Plánička vyrazil iba pred seba a nekrytý Bicák poľahky otvoril skóre. Potom na dlhé minúty hra upadla, hralo sa dosť nepresne. Prešovčania podnikali nebezpečné brejky, ale bez futbalového kumštu. Za zmienku stojí strela Krajníka z 25 metrov v 26. min, ktorá len tesne minula ľavý horný roh bránky.

Najviac vzruchu pred prešovskou bránou narobil Tomaček, ale jeho strely míňali cieľ. V 34. min Trnavčania urobili ďalší vzruch pred Pláničkom, keď Tomaček prešprintoval Čepa a Farbáka a obhodil si brankára. Loptu v poslednej chvíli sklzom vypichol na roh Petráš. Z nasledujúceho pretiahnutého rohu mal gól na kopačke Machovec, ale trafil iba bočnú sieť. V 42. min Wellington uličkou našiel Koneho, ktorý si spracoval loptu a po zemi zvýšil na polčasových 2:0.

Po obrátke Prešovčania prebrali iniciatívu. V 55. min mali veľmi blízko ku gólu, keď Heidenreichovu strelu Raška s námahou vyrazil len pred seba a následnú dorážku Meszároša vyrazil Raška na rohový kop. V 63. min zeleno-bieli zužitkovali svoju snahu na dosiahnutie gólu a Meszároš ľavačkou rutinérsky znížil na 2:1. V 74. min sa ešte domáci Bicák zmocnil lopty, prihral do behu Tomačekovi, ktorý sa rútil na brankára Pláničku, ale spálil stopercentnú superšancu.

FC Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (2:0)
Góly: 5. Bicák, 42. Koro Kone - 63. Meszároš , ŽK: 30. Kováč, 81. Gross - 66. Meszároš, 80. Piter-Bučko, rozhodujú: Sedlák - Kubica, Lieskovský, 2245 divákov

Trnava: Raška - J. Čarnota (88. Ľ. Hanzel), Diallo, Gross, Machovec - Koro Kone - Procházka, L. Kováč (80. J. Petráš), Bicák, Tomaček - Wellington (64. Banovič)

Prešov: Plánička - P. Petráš, Farbák, Čep, Heidenreich - Papaj , Krajník (46. Meszároš) , Piter-Bučko, Macko, M. Vyskočil (46. Žůrek) - Vršajevič (71. P. Baláž)

Peter Zelenský (tréner Spartaka Trnava): "Boli sme si vedomí, že nás čaká ťažký zápas s Prešovom. Videl som ich v zápase so Senicou, boli lepší, kombinovali. Tu v Trnave prekvapili svojím výkonom. Naše mužstvo v poslednom období ťažko zvláda zápasy. V závere stretnutia bolo viacero hráčov na zemi s kŕčmi, mali problémy s behaním. Sme radi, že sme získali vydreté tri body."

Ladislav Pecko (tréner Tatranu Prešov): "Naša celotýždňová príprava vyšla v tomto zápase nazmar. S hráčmi hovoríme, rozoberáme situácie a nakoniec je výsledok bez efektu. Zásluhou niektorých hráčov ich nedisciplinovanosťou sme išli v polčase na kolená a dvojgólové manko sa potom ťažko doháňa."

• Zdroj: SITA, huste.tv