VIDEO Prešov vybojoval proti Dubnici dôležité víťazstvo

Autor gólu Mariano Bernardo a Ľubomír MeszárošAutor gólu Mariano Bernardo a Ľubomír Meszároš Zdroj: SITA

PREŠOV - Prešov si po víťazstve v Zlatých Moravciach chcel pripísať ďaľšie tri body aj na vlastnom trávniku. Domáci začali územnou prevahou a v 12. min sa tešili z gólu, keď z pravej strany centroval zo šestnástky Vyskočil a našiel Bernarda, ktorý si loptu spracoval na hrudi a z voleja exportne prekonal brankára Kováča - 1:0.

Tatran mal naďalej viac z hry, ale chýbala mu finálna prihrávka. Na druhej strane to skúšali z ďiaľky Kuzma aj Vavrík, no bezvýsledne. Desať minút pred koncom prvého polčasu mal na kopačke ďalší gól Bernardo, ale z dobrej streleckej príležitosti prekopol. V 43. min Mackov priamy kop len lizol pravú žrd bránky hostí. O minútu nato mal domáci brankár ťažkosti s Bruškovou strelou, ale obrana Prešova odvrátila loptu do bezpečia.

Druhé dejstvo bolo v réžii Dubnice. V 46. min Peškovič neudržal Bruškovu strelu a defenzívy východniarov musela odvracať loptu do bezpečia, v 49. min zachraňoval v päťke pred Vavríkom Bernardo. Totálnu hrúbku vyprodukoval v 64. min Čep a hosťujúci Kuzma zoči - voči Peškovičovi trafil len pravú žrď. Dubnica zovrela Prešov na jeho polovici a z tribún sa ozýval piskot. "Nedáš - dostaneš" sa znova potvrdilo v 68. min: po rohovom kope trafil hlavou do siete Čep a bolo 2:0 pre zeleno-bielych. Dubnica sa vrátila do zápasu v 79. min, keď po hrubej chybe domácej strany znížil Ľupták. V 84. min neistý Peškovič podbehol center a Šulekova hlavička len tesne minula šibenicu. Tatran sa víťazstvom nad Dubnicou vzdialil od zostupovej priečky.

1. FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:1 (1:0)
Góly: 12. Mariano Bernardo, 68. Čep - 79. E. Ľupták, ŽK: 58. Krajník - 19. Beňo, 41. M. Ižvolt, rozhodovali: Horváth - Kubačka, Rendko, 2142 divákov

Prešov: B. Peškovič - P. Petráš, Farbák, Čep, Josl (25. Heidenreich) - Krajník - M. Vyskočil, Macko (72. Belák), Vršajevič - Ľ. Meszároš, Mariano Bernardo (60. Žůrek)

Dubnica: P. Kováč - M. Ižvolt, Nosek, Trousil, Beňo (74. E. Ľupták) - Šulek - J. Vavrík, Bruško, J. Zápotoka (69. Grabež) - Polách (69. Augustíni) - M. Kuzma

Ladislav Pecko (tréner Prešova): "Spokojný som s výsledkom, ale nie s hrou v druhom polčase. Skúsení hráči nedokázali podržať loptu. Gól na 2:0 nás neupokojil. Naopak, vrátili sme po ňom súpera do hry."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Videli sme zaujímavý zápas. Domáci dali dva góly, a preto zvíťazili. Kľúčovým momentom bola strela Kuzmu do žrde."

• Zdroj: SITA, huste.tv