VIDEO Boston nestačil na Montreal, Price so shutoutom

Tomáš Plekanec prenásledovaný Zdenom Chárom a Dennisom SeidenbergomTomáš Plekanec prenásledovaný Zdenom Chárom a Dennisom Seidenbergom Zdroj: SITA

NEW YORK - Čakanie na prvé slovenské body, či premiérové víťazstvo tímu slovenského aktéra v 1. kole play off NHL stále trvá. Po prehrách Chicaga, Anaheimu a New Yorku Rangers s Mariánom Gáboríkom si v noci na piatok prvé prehry pripísali v otváracích dueloch sérií aj Boston so Zdenom Chárom a Philadelphia s Andrejom Meszárošom i Los Angeles s Michalom Handzušom.

Z najtesnejšieho triumfu sa mohol tešiť len Andrej Sekera, avšak slovenský obranca bol pri úspechu Buffala na ľade Philadelphie iba nečinným svedkom, keďže nedoliečené svalové zranenie ho ešte nepustilo na ľad. Meszároš si pripísal iba tri neúspešné strely.

Atraktívna séria medzi Bostonom a Montrealom odštartovala exhibíciou brankára Canadiens Careyho Prica, ktorý zneškodnil všetkých 31 striel domácich. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 25 minút a s piatimi pokusmi bol aj druhým najaktívnejším strelcom Bostonu. Ďalšími dvoma strelami dočasne odstavil až dvoch protihráčov - ešte v prvej tretine sa do jeho delovky hodil Andrej Kosticyn, ktorý sa na ľad vrátil až v priebehu druhej časti, no v tom istom čase na striedačku musel pre obetavosť pri Chárovej bombe odkrivkať Travis Moen, ktorý pre ranu do hrudníka vynechal niekoľko striedaní.

"Keby sme si pred play-off písali na papier želania, ako chceme do vyraďovacej časti vstúpiť, zo strany Montrealu by tam bol asi takýto priebeh,“ vtipkoval po zápase Price.

Zdeno Chára k duelu poznamenal: "Táto prehra nás nemôže rozladiť, pretože sme hrali veľmi dobre, iba sa nám nepodarilo skórovať."

Najväčšiu drámu štvrtkového večera priniesol duel San Jose proti Los Angeles. Rozhodnutie prišlo až v predĺžení, v ktorom sa v 75. min presadil Pavelski a stal sa prvou hviezdou duelu. Veľký podiel na domácom triumfe "žralokov" má Ryane Clowe, ktorý si pripísal asistenciu pri každom z troch gólov. Aktérom kalifornského súboja bol aj Michal Handzuš, ktorý na bránku súpera vystrelil iba raz a do štatistík si pripísal dve "mínusky". Handzuš strávil na ľade 22:47 min. Za zmienku stojí aj úvodný gól zápasu Danyho Heatleyho, ktorý Quicka v bránke Kings prekonal už v 28. sekunde, čím vytvoril nové maximum Sharks v play-off. Držiteľom predchádzajúceho rekordu bol Jonathan Cheechoo s gólom v 36. sekunde.

Západná konferencia:

San Jose - Los Angeles 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 1. Heatley (Clowe, I. White), 31. Couture (Clowe, D. Murray), 75. Pavelski (Wellwood, Clowe) - 28. D. Brown (Justin Williams), 37. Justin Williams (Smyth).
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Eager - Clifford (obaja 5 min za bitku), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 45:35. Brankári: Niemi - J. Quick. Diváci: 17 562.

Východná konferencia:

Boston - Montreal 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
- stav série: 0:1
Góly: 3. Gionta (Gomez), 57. Gionta (Gomez).
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:20. Brankári: T. Thomas - Price. Diváci: 17 565.

Philadelphia - Buffalo 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 46. Kaleta (Gragnani, Gaustad).
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:25. Brankári: Bobrovskij - R. Miller. Diváci: 19 929.

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com