Jarolím: Máme Šeba s gólovým inštinktom, tak vyhrávame

Filip ŠeboFilip Šebo Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Ústrednou postavou sobotňajšieho zápasu 26. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FK Dukla Banská Bystrica (3:1) bol útočník belasých Filip Šebo. Neúnavný bojovník, ktorý v každom súboji nabehá na hrote útoku kilometre, vybojuje množstvo osobných súbojov, rozdá veľa rán, ale veľa ich od brániacich hráčov aj dostane.

V sobotňajšom súboji s Banskou Bystricou dal dva góly, no ďalšie tri - štyri mu mladý brankár vojakov Branislav Pindroch chytil, vyrazil, zneškodnil. Bol to Šebo, ktorý v 42. min práve vďaka buldočej bojovnosti vyrovnal na 1:1. Prvú tvrdú strelu mu odchovanec Dukly Pindroch reflexívne vyrazil pred seba, ale útočník Slovana sa nevzdal a bojoval ďalej. Využil hrubú chybu stredu hosťujúcej obrany a predsa prekonal brankára Banskej Bystrice. V druhom polčase dlho v súboji s talentovaným náhradníkom zraneného Petra Boroša ťahal za kratší koniec. Až do 82. minúty, keď ho tvrdou krížnou strelou prestrelil.

"V zápase sme sa poriadne natrápili, lebo Banská Bystrica dobre bránila a v 30. minúte prekvapujúco išla do vedenia. Vyšiel jej jeden rýchly protiútok a Johancsik otvoril skóre. My sme sa na druhý gól riadne nadreli, ale Karim (Guédé, pozn.) nás v 68. min dostal svojím presným zásahom na koňa. Potom už súper musel otvoriť hru a bolo iba otázkou času, kedy pridáme ďalší gól," zhodnotil dianie na trávniku bratislavských Pasienkov autor ôsmich jarných gólov Slovana Bratislava.

"Po zmene strán sa ukázal rozdiel v hernej kvalite našich hráčov a futbalistov Slovana. Dostali sme sa pod stály tlak a bolo iba otázkou času, kedy Slovan vývoj zápasu otočí. Víťazstvo Slovana je plne zaslúžené, kolegovi Jarolímovi k nemu gratulujem," skonštatoval tréner hostí Štefan Zaťko.

Domáci tréner Karel Jarolím po víťaznom zápase neskrýval spokojnosť, hoci úvod súboja s Banskou Bystricou nebol pre jeho zverencov šťastný. "Bohužiaľ, stretnutie sa pre nás začalo veľmi zle, pretože sme inkasovali gól. Súper sa v 30. min prvýkrát dostal pred našu bránku a hneď bol z toho gól... Nepokryli sme dobre súperovho útočníka, ešte šťastie, že sme pred koncom prvého polčasu vyrovnali. Ten gól nás vrátil do hry. Stretnutie sme začali s jedným útočníkom Filipom Šebom, ktorý mal byť zo stredu poľa doplňovaný Karimom Guédém a Erikom Grendelom. Niekedy sa nám tento zámer podarilo naplniť, niekedy nie. Bolo dobre, že Guédé zobral zodpovednosť na seba a dal druhý gól. Tretí úspech sme pridali až v závere stretnutia. Keďže máme Šeba, tak vyhrávame. Je to bojovný hráč s gólovým inštinktom," pochválil Karel Jarolím kanoniera svojho tímu.

Po šiestich sezónach, ktoré strávil v Rakúsku, Škótsku a Francúzsku, sa opäť typicky "šebovsky" usiluje o ďalšiu korunu kráľa ligových strelcov a o ďalší majstrovský titul. Ak by sa mu to podarilo, bol by to tretí ligový primát pre osemnásobného slovenského reprezentanta. Filip Šebo okrem spomenutého triumfu v službách Artmedie Bratislava získal jeden ligový titul aj v drese Austrie Viedeň.

• Zdroj: SITA, huste.tv