VIDEO Slovan deklasoval Košice, dvojgólový Šebo

Róbert Cicman z Košíc, Filip Šebo zo Slovana a brankár Košíc Darko TofiloskiRóbert Cicman z Košíc, Filip Šebo zo Slovana a brankár Košíc Darko Tofiloski Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovan začal lepšie, v 4. minúte sa do úniku okolo Djokoviča prehnal ako rýchlovlak Šebo, ale odkopol si loptu príliš dopredu. Čo sa kapitánovi "belasých" nepodarilo na začiatku, to sa gólovo prejavilo v 11. minúte. Po rovnakej dlhej lopte za obranu bežal domáci rýchlonohý útočník sám na Tofilovského, ktorého skúsene preloboval.

Slovan bol na koni, hostia zaskočení, o dve minúty mohli inkasovať z kopačky Kordiča, ale jeho pokus sa neujal. V 21. minúte zle odkopol domáci  Kolčák, Matič nacentroval do 16-ky, ale Kamil Kuzma netrafil podľa predstáv. Z protiútoku sa opäť dostal do čistej šance Šebo, ale prestrelil. Iba o pár ďalších sekúnd košická obrana v strede nestíhala, Kolbas zatiahol záchrannú brzdu na Kordiča a nariadenú penaltu proti bývalým spoluhráčom bez problémov premenil Milinkovič. Košice rýchlostne vôbec nestíhali, v 39. minúte po modernej akcii a priťuknútí Šeba našiel Grendel výborne v 16-ke Kordiča, ten sa otočil a suverénne prestrelil brankára hostí. Hostia mohli skorigovať črtajúci sa debakel v 43. minúte, ale Kuzmov roh Djokovič poslal hlavou mimo. V poslednej minúte po ďalšej rýchlej akcii Milinkovič poslal do šance Šeba, ale ten zblízka tutovku zahodil.

Druhý polčas mohol otvoriť gólovo Grendel, v 48. minúte šancu zahodil, na druhej strane odpovedal v 55. minúte peknou strelou Viazanko, ale Putnocký ho efektne vychytal. V druhom polčase celkovo tempo hry upadlo, Slovan mal nahrané a Košice si nevedeli vytvoriť čistú šancu. Tribúny trochu ožili až pri šanci Šeba v 77. minúte, ale ten loptu poslal nad. V poslednej minúte po chybe obrany hostí a peknej akcii zasunul do prázdnej brány na konečných 4:0 Šebo a vicemajster tak na Pasienkoch zaslúžene vyhral rozdielom triedy.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 4:0 (3:0)
Góly: 12. a 90. Šebo, 25. Milinkovič (11 m), 39. Kordič, ŽK: 50. Kolčák, 88. Guédé - 24. Kolbas, rozhodovali: Vnuk - Slyško, Chládek, 1520 divákov

Slovan: Putnocký - Bagyayoko, Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička - Guédé - Grendel (80. Štepanovský), F. Kiss, Milinkovič (45. Had) - Kordič (69. Božič), Šebo

Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Hovančík - Šinglár, K. Kuzma - Juhar, U. Matič, M. Viazanko (80. Pačinda) - T. Kubík (76. Ujčík)

Karel Jarolím (tréner Slovana): "Stretnutie sme začali trosku rozpačito, strácali sme lopty a zbytočne sme plytvali silami. Filip Šebo mal veľké šance a škoda, že ich nevyužil. Upokojil nás vsietený gól a najmä to, že sme začali kontrolovať stred ihriska. Súper sa dopúšťal chýb, ktoré sme dokázali potrestať a toto stretnutie sme prakticky rozhodli už v prvom polčase. V druhom polčase sme naďalej kontrolovali stred ihriska, čo bolo pre vývoj veľmi dôležité a štvrtý gól bol už len kozmetickou úpravou výsledku. Pre nás sú dôležité tri body."

Štefan Tarkovič (tréner Košíc) : "Vzhľadom na to, ako sme naivne odohrali prvý polčas tohto stretnutia, ani inak nemohlo dopadnúť. Dôkazom našej naivity bola najmä akcia domácich pred ich tretím gólom, ktorým stanovili výsledok prvého polčasu. Po zmene strán sme sa trápili ďalej, nedokázali sme sa presadiť v strede ihriska a o stretnutí bolo prakticky rozhodnuté."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv