VIDEO Hossa sa rozlúčil prihrávkou, končí aj Buffalo

Marián Hossa končí, tešia sa Raymond a KeslerMarián Hossa končí, tešia sa Raymond a Kesler Zdroj: SITA

NEW YORK - Po utorňajších stretnutiach 1. kola play-off NHL sú voľní ďalší dvaja hráči, ktorí by mohli posilniť slovenskú reprezentáciu na domácich majstrovstvách sveta - útočník Marián Hossa a obranca Andrej Sekera. V ostro sledovanej sérii napokon Hossovo Chicago nezvládlo dokonalý obrat s Vancouverom, v rozhodujúcom siedmom dueli prehralo na ľade Canucks 1:2 po predĺžení a rozlúčilo sa s bojmi o Stanleyho pohár.

Kanadský tím dlho viedol 1:0, necelé dve minúty pred koncom Blackhawks vo vlastnom oslabení a zásluhou asistencie slovenského krídelníka Mariána Hossu vyrovnali. V predĺžení sa stal hrdinom domácich "kosatiek" Alexandre Burrows, ktorý po piatich minútach a 22 sekundách rozhodol svojím druhým presným zásahom v zápase o postupe Vancouveru.

Chicago sa tak nestalo ešte len štvrtým tímom v histórii NHL a šiestym celkovo vo vyspelom hokejovom svete, ktorému by sa podarilo otočiť sériu play-off z 0:3 na 4:3. Zatiaľ stále platí, že v NHL to dokázali iba tri mužstvá - v roku 1942 Toronto vo finále s Detroitom, v roku 1975 vo štvrťfinále New York Islanders proti Pittsburghu a vlani urobili v konferenčnom semifinále rovnaký obrat hráči Philadelphie s Bostonom. Okrem nich to ešte dokázalo švajčiarske Lugano vo štvrťfinále NLA s Ambri-Piotta a dokonca dvakrát Dukla Trenčín.

V súboji dvoch slovenských bekov bol napokon úspešnejší Andrej Meszároš, ktorého Philadelphia vyhrala v siedmom zápase série 1. kola play-off nad Sekerovým Buffalom 5:2 a pokračuje v snahe získať Stanley Cup. Andrej Sekera sa po zranení už objavil na ľade a absolvoval viac ako 20 minút, jeho štart na MS v drese Slovenska je však zatiaľ otázny.

V treťom utorkovom stretnutí si Montreal poradil doma s Bostonom 2:1 a vyrovnal stav série na 3:3. O všetkom sa rozhodne v siedmom zápase na ľade Bruins. Zdeno Chára bol opäť najvyťaženejším mužom celého duelu, v akcii bol 28:36 min.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA:

Vancouver - Chicago 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) - konečný výsledok série: 4:3