Mintál sa rozlúči s fanúšikmi, tréner mu dá pár minút

Marek Mintál je v klube ikonouMarek Mintál je v klube ikonou Zdroj: športky, ts

NORIMBERG - Slovenský futbalista Marek Mintál povie v sobotu v poslednom domácom vystúpení 1. FC Norimberg po ôsmich rokoch fanúšikom zbohom. „Fantóm“ sa lúči s neuveriteľnou bilanciou 77 gólov v 206 stretnutiach. Jediný kráľ bundesligových strelcov v drese 1. FC však nevešia kopačky na klinec.

„Ešte nekončím, chcel by som dva - tri roky hrať,“ odpovedal ofenzívny stredopoliar na otázky novinárov o budúcnosti. "Už niekoľko týždňov to nie je ľahká situácia. Pomaly je to však naozaj zložité. Myslíte si, že máte stále more času a zrazu je koniec," povedal pred pár dňami pre denník Bild.

Vedenie klubu ponúklo hráčovi s povestným nosom na góly miesto trénera mládeže, no Mintál chce ďalej strieľať góly. V minulých dňoch sa špekulovalo o návrate do Žiliny, v hre je údajne aj odchod do Dubaja. V sobotu proti Hoffenheimu to budú najprv kvety a potom určite aj pár minút na ihrisku.

„Marek si zaslúži poriadnu rozlúčku,“ sľubuje tréner Dieter Hecking.

Posila zo Žiliny vystrieľala Norimbergu v sezóne 2003/2004 opäť najvyššiu bundesligu a Mintála korunovali za kráľa strelcov druhej najvyššej súťaže. O rok neskôr už sedel s 24 presnými zásahmi na prvoligovom tróne.

Bez jeho gólu na 1:1 v stretnutí s VfB Stuttgart by s najväčšou pravdepodobnosťou Norimberg v máji 2007 nezískal pohár DFB. Slovák sa však stal smutným hrdinom zápasu, keď krátko po góle odchádzal po faule Fernanda Meiru nedobrovoľne z ihriska, no po vyšetrení oslavy práve včas stihol.
Dvojnásobný otec rodiny sa musel v doterajšej kariére niekoľkokrát popasovať aj s ťažkými zraneniami. Posledný zo svojich 66 bundesligových gólov strelil 8. augusta 2009 proti Schalke. V aktuálnej sezóne sa musel uspokojiť s 15 striedaniami a celkovo 124 minútami na ihrisku.