Roland Garros opúšťa po úvodnom kole aj Mertiňák

Michal Mertiňák
Michal Mertiňák

PARÍŽ - Slovenský tenista Michal Mertiňák a Bahamčan Mark Knowles nasadení ako dvanásti prehrali v zápase 1. kola štvorhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s ukrajinsko-belgickým párom Alexandr Dolgopolov, Xavier Malisse za 81 minút 2:6, 6:7 (3).

 

Zdolaní dosiahli v druhom sete priebežný obrat z 2:4 na 5:4 (pri servise Mertiňáka v deviatom geme zvládli stav 0:40) a neskôr po Knowlesovej strate podania v jedenástej hre predviedli rebrejk proti Malissovi. V tajbrejku spadli z 1:0 na 1:3 a od skóre 2:4 si ďalšiu loptičku pripísali až pri mečbale súperov. Druhý už neodvrátili.

 

Postupujúci figurujú na 10. priečke v tohtoročnom bodovaní konkrétnych tandemov, tzv. Race. V marci triumfovali Dolgopolov a Malisse na prestížnom podujatí ATP World Tour Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells napríklad aj vďaka vyradeniu amerických bratov Boba a Mika Bryanovcov. Mertiňák a Knowles sú v "Race" na 16. pozícii.

 

Mertiňák si na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2011 teda už nezlepší svoj absolútny deblový rekord z úrovne "veľkej štvorky" v podobe wimbledonského štvrťfinále zo sezóny 2005, ba ani miestne maximum - osemfinále z rokov 2006, 2008 a 2010.

 

Alexandr Dolgopolov, Xavier Malisse (Ukr./Belg.) - Mark Knowles, Michal Mertiňák (Bah./SR-12) 6:2, 7:6 (3)


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA