Murray si počas zápasu s Berrerom vyvrtol členok

Andy Murray
Andy Murray

PARÍŽ - Britský tenista Andy Murray nasadený ako štvrtý zvládol svoj sobotňajší zápas s Nemcom Michaelom Berrerom v 3. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži, ale nad jeho štartom v osemfinále visí otáznik pre zranenie pravého členka. Indispozíciu si privodil pri dobiehaní "kraťasu" za stavu 2:1 v druhom sete.

 

"Vyvrtol som si to a odvtedy ma ten členok riadne bolel až do konca. V tejto chvíli neviem, či budem hrať ďalší zápas. Netuším, či budem v stopercentnom stave. Možno áno. Pri takýchto veciach je zložité prognózovať. Musím teraz počkať, ako sa to vyvinie, a urobiť všetko pre to, aby som sám sebe doprial čo najlepšiu šancu. Dnes či zajtra ešte asi pôjdem na vyšetrenie. Je priskoro na nejaké uzávery. Keď sa mi to stalo, mal som pocit, že to bude veľmi citlivé, čo aj bolo. Dosť ma to znepokojilo. S pravým členkom som v živote nemal problémy. S ľavým už pekne dlho nie, pretože už od turnaja v Queen´s Clube v roku 2005 na ňom nosím spevnenie," skonštatoval Murray na tlačovej besede a dodal:

 

"Je to dobrý výkon, že sa mi podarilo prejsť do ďalšieho kola, pretože som sa príliš nepohyboval. Mal som šťastie. Zvládol som s tým zranením takmer dva sety. Navyše, súper po tom incidente nehral príliš dobre, čo mi pomohlo. Ja som robil, čo sa dalo. Ťažko povedať, či Michael mal dnes na viac. Sám som mal síce pocit, že nehrám nejako dobre, ale udieral som do loptičky lepšie, než to bolo na začiatku zápasu."

 

Berrer uviedol: "Bola tam veľmi veľká šanca. Taká, akú človek dostane možno len raz za život. Nechcem sa vyhovárať, ale bolo mi súpera ľúto, mám takú povahu. Mohol som mu ubližovať, keď bol takto nadol, ale bolo to pre mňa zložité. Myslím si, že v takejto situácii sa nedá hrať horšie, než som to predviedol. Musím povedať, že to bol naozaj jeden z najhorších pocitov, ktoré som na kurte zažil."


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA