Polášek so Zelenayom v Queen's Clube dohrali

LONDÝN - Slovenská dvojica Filip Polášek a Igor Zelenay si na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Aegon Championships v londýnskom Queen´s Clube (dotácia 694 250 eur, tráva) nezahrá v semifinále štvorhry. Piatkový duel štvrťfinále deblovej súťaže proti tretiemu nasadenému tandemu Maheš Bhupáthí, Leander Paes sa skončil za 67 minút víťazstvom favorizovaných Indov 6:4, 6:4.

Slováci začali sľubne, keď viedli 2:0, ale po chvíli bolo 2:3. Ešte raz potom stratili podanie v desiatom geme. V druhom dejstve sa podarilo indickým tenistom raz prelomiť servis súpera, a to bolo rozhodujúce. Keďže Polášek so Zelenayom využili v celom zápase iba jednu z deviatich brejkových možností, napokon ťahali za kratší koniec. Napriek prehre získali 45 bodov do počítačového rebríčka a spoločný šek na 4900 eur.

Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-3) - Filip Polášek, Igor Zelenay (SR) 6:4, 6:4 za 67 minút