VIDEO Santos po 48 rokoch vyhral Pohár osloboditeľov

Futbalisti Santosu sa radujú z trofejeFutbalisti Santosu sa radujú z trofeje Zdroj: SITA

SAO PAULO - Futbalisti Santosu sa stali tretíkrát víťazmi Pohára osloboditeľov (Copa Libertadores), keď v stredajšej odvete zdolali v domácom prostredí na štadióne Pacaembu v Sao Paule po góloch Neymara a Danila uruguajský Peňarol Montevideo 2:1.

Po remíze 0:0 v prvom stretnutí sa bývalý Pelého klub tešil z prvého triumfu v juhoamerickej obdobe Ligy majstrov od roku 1963, premiérovú trofej získal o rok skôr.

"Musíme sa poďakovať našim mladíkom na čele s Neymarom za to, že nám po dlhom čase priniesli túto dôležitú trofej," tešil sa legendárny Pelé.

"Myslím, že sme si zaslúžili získať tento pohár. Pokúšal som sa oň dlhé roky s viacerými klubmi a veril som, že so Santosom sa mi to podarí,“ povedal v prvej reakcii na trávniku tréner víťazov Muricy Ramalho.

Santos napodobnil vlaňajší úspech ďalšieho brazílskeho klubu Internacional a ako juhoamerický šampión sa predstaví v decembri na majstrovstvách sveta klubov.

Po bezgólovom prvom polčase sa už v 47. min presadil Neymar, ktorý strelou popod Sebastiana Sosu zakončil akciu Gansa s Aroucu s Gansom. V 69. min pridal druhý presný zásah Danilo, ktorého presne vysunul zo stredu loptou na pravú stranu Elano. Peňarol súboj ešte zdramatizoval, keď o desať minút neskôr si dal Durval vlastný gól. Uruguajskému tímu sa už vyrovnať nepodarilo. Po záverečnom hvizde sa na ihrisku strhli potýčky, do ktorých sa zapojili obe striedačky, ale aj diváci, ktorí sa dostali na trávnik.

"Tieto udalosti vyplynuli z ťažko znášanej prehry," povedal Neymar, ktorý naznačil svoje najbližšie ambície: "Veľmi sa teším z tohto úspechu, no už myslím na svoj ďalší titul."

Santos - Peňarol 2:1 (0:0) - prvý zápas: 0:0
Góly: 47. Neymar, 69. Danilo - 79. Durval (vl.), rozhodoval: Pezzotta (Arg.), 37 894 divákov.

• Zdroj: SITA, youtube