VIDEO Brankár hrdinom, skóroval z vlastnej polovice

Brankár Quillan Roberts sa raduje z gólu
Brankár Quillan Roberts sa raduje z gólu

PACHUCA - Mexiko je v týchto dňoch miestom, na ktorom sa predstavujú najtalentovanejší futbalisti z celého sveta. Práve tu totiž prebieha svetový šampionát hráčov do 17 rokov a svoje umenie na ňom predvádzajú budúce hviezdy svetového futbalu.

 

Piaty deň turnaja priniesol súboj Anglicka s Kanadou. Mladíci z Albiónu patria tradične k favoritom mládežníckych šampionátov, naopak zástupca Severnej Ameriky doteraz v histórii MS nezískal ani bod.

 

Na trávniku však bolo všetko inak a aj keď Angličanov dostal v 46. minúte do vedenia Morgan, už o štyri minúty prišlo vyrovnanie Jalaliho. Misky váh naklonil na stranu hráčov z "kolísky futbalu" v 77. minúte Turgott a zdalo sa, že zverenci Johna Peacocka si pripíšu do tabuľky tri body. V 87. minúte však prišiel obrovský skrat celého anglického tímu.

 

Brankár Kanady Quillan Roberts využil voľný priestor a postupne si posúval loptu až takmer na poliacu čiaru. Následne poslal nákop na svojich spoluhráčov, ale keďže jeho dlhý pas mal dobrú rýchlosť aj smer, na prekvapenie všetkých skončil v anglickej svätyni. Svoj podiel viny na inkasovanom góle mal určite aj anglický gólman Pickford, ktorý veľmi zle odhadol let lopty. Zaradil sa tak ku svojim "slávnym" krajanom, ktorí takmer so železnou pravidelnosťou predvádzajú na európskych či svetových šampionátoch podobné kiksy a inkasujú lacné góly. Kanaďania sa po mimoriadne kurióznom góle mohli radovať z historicky prvého bodu na tomto mládežníckom turnaji.

 

 


Zdroj:
športky, ts, youtube
Foto:
Internet

DISKUSIA