VIDEO Argentína v generálke na Copu deklasovala Albánsko

Lionel Messi proti albánskej presileLionel Messi proti albánskej presile Zdroj: SITA

BUENOS AIRES - Futbalisti Argentíny zdolali v generálke na juhoamerický šampionát bez väčších problémov 4:0 outsidera z Albánska. Hviezdou stretnutia v Buenos Aires bol najlepší futbalista sveta Lionel Messi, ktorý jeden gól dal a dva pripravil. Šampionát Copa América sa v Argentíne hrá od 1. do 24. júla a domáci sa budú snažiť o prvé víťazstvo od roku 1993.

Opora Barcelony nahrala na prvý gól už v 5. minúte, keď skvelým pasom vyzval k skórovaniu Lavezziho. Neapolský útočník mu prihrávku vrátil dve minúty pred prestávkou a Messi zvýšil vedenie.

"Lionel odohral skvelý zápas, vytváral šance a skóroval. Náš súper príliš neútočil a ani nemal loptu, ale som šťastný, pretože sme predviedli všetko, čo sme trénovali," pochvaľoval si argentínsky kouč Sergio Batista.

Ďalšie dva góly jeho tímu strelili v druhom polčase striedajúci hráči. Najprv sa v 75. minúte po ďalšej Messiho prihrávke trafil z ostrého uhla Sergio Agüero a konečnú podobu výsledku dal Carlos Tévez, ktorý sa v reprezentácii predstavil prvýkrát od vlaňajšieho novembra.

Slabé Albánsko, ktoré sa navyše na štadióne Monumental predstavilo bez svojich najväčších osobností z popredných európskych líg, si nevypracovalo ani jednu šancu.

Argentína - Albánsko 4:0 (2:0)
Góly: 5. Lavezzi, 43. Messi, 74. Agüero, 90. Tevez

• Zdroj: TASR, ČTK, youtube