VIDEO Američania vyradili Jamajku, sen Panamy žije

Američania sa radujú z gólu DempseyhoAmeričania sa radujú z gólu Dempseyho Zdroj: SITA

WASHINGTON - Po Mexiku a Hondurase skompletizovali v noci na pondelok zoznam semifinalistov Gold Cupu futbalové reprezentácie USA a Panamy. Jamajka v skupinovej fáze šampionátu Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti neinkasovala gól, ale bolo jej to málo platné.

Spojené štáty rozhodli o triumfe 2:0 nad Jamajkou v druhom polčase. Najskôr v 49. minúte otvoril skóre premiérovým reprezentačným gólom Jones a v 81. minúte spečatil výhru USA Dempsey. Ten sa pripojil k tímu po troch dňoch voľna, ktoré dostal od kouča, aby mohol navštíviť svadbu svojej sestry. Američanom výrazne uľačilo cestu za postupom vylúčenie Taylora zo 67. minúty.

"Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Chvíľu nám trvalo, kým sme strelili vedúci gól, ale odviedli sme excelentnú prácu," tešil sa kouč USA Bob Bradley.

Panama sníva svoj veľký sen. Proti Salvadoru vyrovnala v poslednej minúte zásluhou hlavičky Tejadu a poslala štvrťfinále do predĺženia. Na jeho začiatku sa zhodne začervenalo pred očami hráčov oboch tímov a rozhodnutie o poslednom semifinalistovi priniesli až penalty. V nich mali pevnejšie nervy Panamčania, ktorí premenili všetkých päť pokusov z bieleho bodu. V tíme ich súpera nemal to šťastie striedajúci Dennis Alas.
Finále Gold Cupu je na programe 25. júna na pasadenskom Rose Bowl v Kalifornii.

Jamajka - USA 0:2 (0:0)
Góly: 49. Jones, 81. Dempsey, ČK: 67. Taylor (Jamajka)

Panama - Salvador 1:1 (1:1, 0:0), 5:3 na strely zo značky pok. kopu
Góly: 90. Tejada - 78. Zelaya (z 11 m), ČK: 93. Perez - 93. Anaya

• Zdroj: TASR, SITA, youtube