Federer: Stále môžem vyhrávať, inak by som tu nebol
Roger Federer Zdroj: SITA LONDÝN - Švajčiarsky tenista Roger Federer si aj napriek stredajšej prehre vo štvrťfinále vo Wimbledone myslí, že v budúcnosti stále môže rozšíriť svoju zbierku grandslamových titulov (momentálne 16). Federer prvý raz vo svojej kariére prehral na grandslamovom turnaji zápas, v ktorom viedol 2:0 na sety.
Dosiaľ mal v takýchto dueloch štatistiku 178:0. V stredajšom štvrťfinále nestačil na hlavnom dvorci na Francúza Joa-Wilfrieda Tsongu. Dvanástke "pavúka" podľahol za 188 minút 6:3, 7:6 (3), 4:6, 4:6, 4:6.
"Myslím si, že stále môžem vyhrávať. Keby som o tom nebol presvedčený, tak by som tu nebol. Moja hra vo Wimbledone nebola zlá a myslel som si, že by to mohlo stačiť na celkový triumf. Žiaľ, vyhrať môže len jeden, všetci ostatní sú porazení. Jo dnes odohral výborný zápas, potvrdil svoju dlhodobú formu," vyhlásil Švajčiar, ktorý sa naposledy z grandslamového víťazstva tešil minulý rok na Australian Open.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































