VIDEO Falcao zariadil postup Kolumbie do štvrťfinále

Radamel Falcao oslavuje postup KolumbieRadamel Falcao oslavuje postup Kolumbie Zdroj: SITA

SANTA FE - Futbalisti Kolumbie sa stali prvými štvrťfinalistami turnaja Copa America v Argentíne. V nedeľňajšom dueli v Santa Fe zdolali Bolíviu 2:0 a do vyraďovacej fázy postúpili ako víťazi A-skupiny. Triumf Kolumbie zabezpečil štvrťfinálovú miestenku aj pre ďalšie tri tímy Peru, Chile a Venezuelu, ktoré majú pred poslednými zápasmi v skupinách na svojom konte štyri body.

Kolumbia od úvodného hvizdu potvrdzovala úlohu favorita a v 15. minúte sa ujala vedenia zásluhou Falcaa. Kanonier FC Porto naďalej zatápal bolívijskej obrane, ktorá v 29. minúte jeho dravý prienik do šestnástky zastavila iba za cenu faulu. Falcao sa zo značky bieleho bodu nemýlil a stanovil konečný výsledok.

"Nezáleží na tom, kto je autorom gólov. Dôležité je, že postupne budujeme silný tím s vlastnou identitou. Verím, že naše výkony na Copa America budú mať ešte stúpajúcu tendenciu," povedal Falcao po zápase.

Kolumbijský kouč Hernan Dario Gomez nešetril slovami chvály na adresu ostrostrelca, o ktorého služby má eminentný záujem Chelsea Londýn. "Pri hre jeden na jedného Falcao ukázal, že je extratriedou. Je rýchly, vie sa skvele uvoľniť a má nos na góly," povedal Gomez.

Bolívia po prehre s Kolumbiou stratila všetky šance na postup do štvrťfinále a s jediným bodom obsadila v tabuľke posledné štvrté miesto. V záverečnom zápase skupiny nastúpi v noci na utorok Argentína proti Kostarike. Domáci majú nôž na krku, iba víťazstvo im totiž zaručuje štvrťfinálovú istotu.

Kolumbia - Bolívia 2:0 (2:0)
Góly: 15. a 29. Falcao (druhý z 11 m)
Kolumbia: Martinez - Zuniga, Perea, Yepes, Armero - Sanchez, Moreno (46. Rodallega), Aguilar, Guarin (50. Cuadrado) - Ramos (77. Soto), Falcao
Bolávia: C. Alvarez - L. Alvarez, Raldes, Amador, Vargas -  Garcia, Robles, Campos, Rojas (46. Vaca) - Arce (70. Pedriel), Moreno (60. Pena)