VIDEO Gólové hody na Cope, postup tria z B-skupiny

Brazílčania Robinho, Pato, Maicon a Neymar sa tešia z góluBrazílčania Robinho, Pato, Maicon a Neymar sa tešia z gólu Zdroj: SITA

SALTA/CORDOBA - Z B-skupiny na futbalových majstrovstvách Južnej Ameriky postúpili do štvrťfinále hneď tri mužstvá - favorizovaná Brazília, šťastná Venezuela, ktorá dala v poslednom zápase dva góly v 90. a 90+3. minúte a z tretieho miesta aj Paraguaj.

Spomínaná trojica tak skompletizovala zoznam účastníkov štvťfinále, do ktorého sa kvalifikovali aj Kolumbia s Argentínou (A-skupina) a z C-skupiny Chile, Uruguaj a Peru. Kostarika sa z tretieho miesta nekvalifikovala pre horšie skóre, ako mal Paraguaj.

V poslednom zápase B-skupiny v Salte na štadióne Padre Ernesta Martearenu sa diali futbalové zázraky. Paraguaj remizoval s Venezuelou 3:3, pričom Venezuela prehrávala ešte v 89. minúte o dva góly. Infarktový záver obstarali Nicolasa Fedor a vyrovnávajúci zásah si pripísal na účet v tretej minúte predĺženia po rohovom kope Grenddy Perozo.

Jediná výhra stačila na postup medzi posledných osem tímov aj obhajcovi trofeje z Brazílie. V dueli s Ekvádorom dvakrát prišla o vedenie, keď po zásahu Pata v 28. minúte a potom aj po góle Neymara krátko po prestávke vyrovnal Felipe Caicedo. V druhej polovici sa Ekvádor radoval z vyrovnania len dve minúty, pretože Pato vrátil v 60. minúte Brazílii vedenia a v 76. výhru poistil Neymar.

"Presne taký zápas sme potrebovali," povedal po zápase Pato. "Pre nás to bolo niečo ako finále, museli sme vyhrať za každú cenu. Podarilo sa nám to a postúpili sme z prvého miesta, ako sme chceli, a začína pre nás nový turnaj," dodal útočník AC Miláno.

Tréner Brazílie Mano Menezes po zápase vyzdvihol najmä výkon Neymara. "Páčilo sa mi, ako hral. Vracal sa, aj bránil. Verím mladým hráčom, viem, že na turnaji môžu hrať ešte lepšie," uviedol kouč.

Paraguaj - Venezuela 3:3 (1:1)
Góly: 33. Alcaraz, 63. Barrios, 86. Riveros - 5. Rondon, 90. Fedor, 90.+3 Perozo

Brazília - Ekvádor 4:2 (1:1)
Góly: 29. a 61. Pato, 49. a 72. Neymar - 37. a 59. Caicedo