Čapkovič s Klecom v Poznani neprešli cez prvé kolo

Kamil ČapkovičKamil Čapkovič Zdroj: internet

POZNAŇ - Slovenský kvalifikant Kamil Čapkovič nedosiahol na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour Poznan Porsche Cup v poľskej Poznani (dotácia 85 000 eur, antuka) jeden z najprenikavejších výsledkov vo svojej doterajšej kariére.

V zápase 1. kola za 164 minút prehral favorizovaným domácim najvyššie nasadeným držiteľom voľnej karty Lukaszom Kubotom, 60. vo svetovom rebríčku, tesne 6:4, 3:6, 6:7 (5). V rozhodujúcom sete pritom viedol 4:1 a neskôr ešte 5:3. V dvanástej hre si na príjme dokázal vynútiť tajbrejkovú lotériu, v nej však ťahal za kratší koniec. Čapkovič figuruje na 413. pozícii v renkingu. Z Poznane si odnáša šek na 885 eur a k tomu 5 bodov do počítačového poradia.

V utorok sa nedarilo ani Ivovi Klecovi, ktorý v 1. kole prehral s Austrálčanom Petrom Luczakom za 158 minút tesne 3:6, 6:4, 6:7 (5).

Lukasz Kubot (Poľ.-1) - Kamil Čapkovič (SR) 4:6, 6:3, 7:6 (5)

Peter Luczak (Aus.) - Ivo Klec (SR) 6:3, 4:6, 7:6 (5)