Slovan prehral v príprave s Kometou Brno

Hráč HC Slovan Bratislava Ivan Švárny Hráč HC Slovan Bratislava Ivan Švárny Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s českým klubom Kometa Brno 1:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Leoš Čermák

Úvod zápasu sa niesol v réžii Slovana, ktorý spravil z exslovanistu Hoviho v bráne Komety oveľa zamestnanejšieho muža než akým bol jeho náprotivok Konrád. Fínsky gólman pri viacerých šanciach domácich potvrdil svoje kvality, vo 4. minúta mu však pomohla aj žŕdka, ktorá zazvonila po tvrdej strele Švarného od modrej čiary. V polovici prvej tretiny sa Hudáček preštrikoval cez trojicu súperových hráčov až pred Hoviho, ktorý proti jeho strele vytiahol efektný semafor.

Hneď na začiatku druhej tretiny sa rútil sám na bránu Balej, ale v rozhodujúcej chvíli stratil rovnováhu a v páde nedokázal zakončiť podľa svojich predstáv. Hoviho nepriestrelnosť tak trvala až do 30. minúty, keď Macho získal puk pri pravom mantineli a nezištne prihral Bulíkovi, pre ktorého už nebol problém trafiť odkrytý priestor bránky - 1:0. O výbornú atmosféru sa okrem domáceho fanklubu postarala aj početná enkláva českých priaznivcov.

Rýchly a divácky atraktívny hokej pokračoval a v záverečnom dejstve, pričom tempo duelu v porovnaní so súťažnými zápasmi v ničom nezaostávalo. Komete sa podarilo vyrovnať v 51. minúte, keď Konrád vyrazil Pospíšilovu strelu a Svoboda upratal odrazený puk do siete - 1:1. Rovnaký hráč mal o niekoľko minút ďalšiu veľkú príležitosť, tentoraz však z mikrosúboja strelec-brankár vyšiel víťazne Konrád. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil remízou, bez predĺženia nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých o víťazstve Komety rozhodol jediný úspešný exekútor v rozstrele Čermák.

Slovan Bratislava - Kometa Brno 1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 30. Bulík (Macho) - 51. Svoboda (Pospíšil, Žižka), rozhodujúci nájazd: Čermák. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Goga - Tvrdoň, Orolin, 4000 divákov.

Ostatné výsledky prípravných zápasov:

HC'05 Banská Bystrica - Irtyš Pavlodar (Kaz.) 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 25. Marcinek (z trest. strieľania)

HK 36 Skalica - Spartak Moskva (Rus./KHL) 6:5 (1:1, 2:2, 3:2)
Góly Skalice: 10. T. Mikúš, 21. T. Višňovský, 29. Vyrúbalík, 47. Kutálek, 50. Šátek, 59. Holovič.

• Zdroj: TASR, SITA