SP v Prahe: Slafkovský, Halčin i Macová v boji o medaily

SlafkovskýSlafkovský Zdroj: SITA

PRAHA - V sobotnom popoludňajšom finálovom bloku na pretekoch záverečného 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji bude mať Slovensko zastúpenie vo všetkých troch kategóriách.

V bojoch o medaily sa predstavia singlkanoista Alexander Slafkovský, kajakár Martin Halčin a kanoistka Katarína Macová. V C1 mužov Alexander Slafkovský v semifinále síce predviedol najrýchlejšiu jazdu zo všetkých 30 pretekárov, ale dvakrát mal nedovolený dotyk bránky a so štyrmi trestnými sekundami obsadil 10., teda poslednú postupovú priečku. Matej Beňuš mal takisto dva dotyky, ale bol oveľa pomalší. Obsadil až 19. miesto. Tretí slovenský slalomár Karol Rozmuš s 56 trestnými sekundami uzatváral výsledkovú listinu v tejto kategórii. Zvíťazil domáci Čech Stanislav Ježek.

V C1 žien sa takisto z prvenstva tešila česká slalomárka Kateřina Hošková. Slovenka Katarína Macová postúpila z 9. priečky.

V K1 mužov sa do finále predral aj Martin Halčin, keď v semifinále K1 mužov rovnako ako Slafkovský v C1 obsadil posledné postupové 10. miesto. Suverénne najrýchlejší bol Talian Daniele Molmenti, ktorý si práve na tejto trati v roku 2006 vybojoval titul majstra sveta.

Výsledky - semifinále:

C1 muži: 1. Stanislav Ježek (ČR) 95,64 (0 trestných sekúnd), 2. Č´-čchiang Tcheng (Čína) 96,04 (0), 3. David Florence (V.Brit.) 96,05 (0), ... 10. Alexander Slafkovský 98,59 (4), ... nepostúpili do finále 19. Matej Beňuš 101,55 (4), 30. Karol Rozmuš (všetci SR) 157,05 (56)

C1 ženy: 1. Kateřina Hošková (ČR) 121,84 (0), 2. Mallory Franklinová (V.Brit.) 125,47 (0), 3. Čchien-čchien Tcheng (Čína) 125,57 (0), ... 9. Katarína Macová (SR) 135,50 (12)

K1 muži: 1. Daniele Molmenti (Tal.) 88,32 (0), 2. Vavřinec Hradílek (ČR) 90,18 (0), 3. Hannes Aigner (Nem.) 90,49 (0), ... 10. Martin Halčin (SR) 92,98 (0)