VIDEO Barcelona má Superpohár, Messi exceloval

Barcelona ma prvú trofej sezónyBarcelona ma prvú trofej sezóny Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti Barcelony získali tretíkrát za sebou a desiatykrát celkovo španielsky Superpohár. Vďačia za to držiteľovi Zlatej lopty Lionelovi Messimu, ktorý dvoma gólmi a asistenciou zariadil výhru 3:2 v domácom odvetnom zápase proti úhlavnému rivalovi Realu Madrid. Prvý duel skočil nerozhodne 2:2.

Barcelona potvrdila, že sa jej na Nou Campe v slávnom El Clásicu darí. Doma s Realom neprehrala piatykrát po sebe. Tentoraz sa gólovo presadila už po štvrťhodine, kedy Messi vyslal ukžákovú kolmicu za obranu na nabiehajúceho Iniestu a ten oblúčikom obstrelil Casillasa. Real vzápätí vyrovnal vďaka Ronaldovmu teču, ale ešte do polčasu vrátil katalánskemu klubu vedenie jemnou strelou cez hosťujúceho brankára Messi.

Po prestávke sa španielsky majster a víťaz Ligy majstrov až príliš zatiahol a osem minút pred koncom o svoj náskok nad držiteľom domáceho pohára prišiel. Po závare dotlačil loptu za Valdesa Benzema. Lenže v 88. minúte znovu našiel odpoveď Messi a presnou strelou rozhodol. V tom čase už bola na ihrisku čerstvá barcelonská posila z Arsenalu striedajúci Cesc Fabregas a práve po faule na neho dostal červenú kartu hosťujúci Marcelo. Ostrý zákrok rozpútal nešportovú strkanicu oboch tímov, po ktorej ešte arbiter vylúčil arbiter domáceho Villu a Özila z Realu.

Barcelone to však oslavy nepokazilo a mohla sa radovať z prvej trofeje v novej sezóne. Za osem dní môžu zverenci trénera Guardiolu získať ďalší pohár, keď vo finále európskeho Superpohára proti víťazovi Európskej ligy porazia Porto.

"Moji hráči predviedli obdivuhodný výkon. Niekoľko z nich ešte nie je zdravotne v poriadku a mnohí z tých, ktorí nastúpili, majú ešte ďaleko od svojich maxím. Ani Messi nie je zďaleka ešte na vrchole. Musím však pogratulovať hráčom k heroickému výkonu a k zisku prvej trofeje v sezóne,"
vyhlásil spokojný tréner katalánskeho mužstva Guardiola.

"Keby sme tvrdili, že sme spokojní, a pritom nevyhrali trofej, tak by sme boli pokrytci. Vývoj zápasu bol dobrý a v oboch dueloch sme predviedli solídnu hru," vyhlásil Mourinho.

FC Barcelona - Real Madrid 3:2 (2:1)
Góly: 45. a 88. Messi, 15. Iniesta - 20. Ronaldo, 82. Benzema. ČK: 90. Villa - 90. Özil, 90. +3 Marcelo. Prvý zápas: 2:2.

• Zdroj: TASR, SITA, ČTK, youtube