Good Angels vo finále Veľkej ceny Košíc zdolali Šoproň

Fanni Szabo zo Šoprone, Lucia Kupčíková z Košíc a Timea Czank zo SoproneFanni Szabo zo Šoprone, Lucia Kupčíková z Košíc a Timea Czank zo Soprone Zdroj: SITA

KOŠICE - Basketbalistky úradujúceho slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v sobotňajšom finálovom zápase Veľkej ceny Košíc nad maďarským klubom Uniqua Euroleasing Šoproň 71:59 a obsadili na turnaji celkové prvé miesto. Turnajový bronz si odniesli hráčky ŽBK Whirpool Poprad, ktoré zdolali rumunského šampióna ICIM Arad (68:60). Súboj o piate miesto priniesol dramatický priebeh, v ktorom poľský tím Widzew Lodž dokázal so šťastím vyhrať nad košickou dvadsiatkou o jeden bod 77:76 po predĺžení.

Basketbalistky slovenského šampióna mali so súperom problémy iba v úvodnej desaťminútovke, keď sprvoti doháňali dvojbodové vedenia, no napokon ju bez väčších problémov zvládli (16:16). V 15. minúte už vyhrávali 28:22 a tento bodový rozdiel si udržali aj do polčasu (38:32).

Tretia štvrtina bola jednoznačne v ich réžii (19:10) a v 35. minúte po koši Vieruovej už svietil na ukazovateli skóre stav 62:46. Hostky napokon ukrojili z náskoku súpera, ale prehre o dvanásť bodov už nedokázali zabrániť (59:71).

Good Angels Košice - Uniqua Šoproň (Maď.) 71:59 (38:32)

Najviac bodov: Sverrisdottirová 21, Kupčíková 16, Lawlessová 9 - Fegyvernekyová 14, Hortiová 12, Krivačevičová 9. TH: 25/18-24/18, os. chyby: 22:28, 5 faulov: Vieruová - Krivačevičová, Krnjičová, 1000 divákov.

Štefan Svitek, tréner Good Angels: "Tento turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Boli to naše prvé prípravné zápasy. Úvodné dva boli jednoduchšie, ale poslúžili na rozbeh. Dnešný duel bol už vážnejší proti maďarskému tímu Šoproň. Chceli sme zvíťaziť, no body nie sú dôležité, ale práca na našej súhre ako v obrane i útoku a na to poslúžil tento turnaj výborne."

Katarína Pindrochová, hráčka Good Angels: "Bolo vidieť, že Šoproň je tím, ktorý bude hrať Euroligu, čiže určite to bolo ťažšie oproti predchádzajúcim duelom. Napokon sme to zvládli, aj keď s chybami. Dúfam, že to takto bude pokračovať a že získame každú trofej, o ktorú budeme hrať, či už to bude slovenský pohár, slovenská extraliga a pod."