VIDEO Majstrovské Košice na úvod vyhrali nad Nitrou

Matúš Rais a Samuel MlynarovičMatúš Rais a Samuel Mlynarovič Zdroj: SITA

KOŠICE - V úvodnej tichej päťminútovke sa zastreľovali predovšetkým domáci hráči, no strelám od modrej čiary chýbala väčšia razancia. Na druhej strane v 7. min. Klíma a ani Korhoň zblízka neskórovali. V 15. min. sa v dobrej šanci ocitol G. Saliji, ktorý zblízka nedokázal prekonať ležiaceho Hyláka. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Deyl milimetrovým pasom vysunul Piataka, ktorý bekhendom ponad vyrážačku gólmana otvoril skóre stretnutia - 1:0.

Nitrania boli odmenení za svoju aktivitu krátko po začatí druhého dejstva. Štefanka i Podstavek ešte Hyláka neprekonali, no Marek Haščák bez problémov vyrovnal. V 25. min. mal domáci Vorel výhodu trestného strieľania, ale Penker jeho úmysel vystihol. Na začiatku 28. min. sa Zálešák prehnal okolo Baču, ktorý naskočil na svoje prvé striedanie v zápase a nezadržateľne skóroval. Nanešťastie hneď po zakončení do domáceho útočníka v plnej rýchlosti obranca hostí jemne sotil a ten kolenom neúmyselne trafil Penkera do hlavy.

Jeho prilba mu vyletela z hlavy a krátky čas sa nehralo. Po ošetrení napokon Penker zostal v bránke, no len tri minúty. Nechal sa vystriedať a rovno zamieril do šatne. V 34. min. pri prečíslení dvoch na jedného spálil vyloženú šancu Chrenko. V 37. min. vyhral vhadzovanie Piatak, puk sa dostal k Novákovi a jeho nahodený puk od modrej čiary skončil na prekvapenie v sieti Čiliaka - 3:1.

V záverečnej tretine sa hral rýchly hokej s častým zakončením, takže vzruchu bolo pred brankármi až-až. Veľmi dobré pozície nevyužil Pašek. Na druhej strane hostia mali obrovskú možnosť na zdramatizovanie súboja, ale Podstavek v 48. min nepremenil svoj samostatný únik. Štyri minúty pred koncom však Štefanka nekompromisnou strelou predsa len vykresal iskierku nádeje, no body napokon zostali doma. Nič na tom nezmenila ani polminútová hra hostí bez brankára.

HC Košice - HK Nitra 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 18. E. Piatak (Deyl), 28. Zálešák (Marcel Haščák), 37. M. Novák (E. Piatak) - 22. Marek Haščák (J. Polák), 57. M. Štefanka (Korhoň)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Baluška - M. Orolin, J. Tvrdoň, 4762 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Deyl, M. Novák, Huba, Šeda, M. Grman - Marcel Haščák, Vorel, Pašek - P. Fabuš, Zálešák, P. Bartoš - Dravecký, Mlynarovič, Jenčík - Michel Miklík, E. Piatak, M. Nagy

Nitra: Penker (30. Čiliak) - J. Kováčik, Ďurák, Rais, Hruška, König, J. Polák, od 27. M. Bača - Korhoň, M. Štefanka, Klíma - H. Ručkay, T. Chrenko, Podstavek - S. Saliji, Marek Haščák, G. Saliji - Čaládi, Hrnka, Šumichrast

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Dlho sme sa nemohli dostať do tempa. Prvý gól nás mohol upokojiť, ale po vyrovnaní bolo badať veľkú nervozitu. Stav 3:1 sme si mohli v pohode ukočírovať, no nedokázali sme kontrolovať puky na hokejke. Saša Hylák chytal výborne a zápas sme napokon dotiahli do víťazného konca."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Zápas bol vyrovnaný od začiatku až do konca. Chlapci podali zodpovedný výkon. Škoda našich nepremenených vyložených šancí, ktoré nás stáli body v Košiciach."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv